☰ menu

Obchody Święta Konstytucji 3-go Maja

sob.
03.05.2014

Do udziału w wydarzeniu zapraszają: Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski, Wojewoda Małopolski Jerzy Miller oraz Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa.

Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczną się 3 maja (sobota)

o godz. 9:30 przy ul. Gołębiej 9, gdzie pod pomnikiem Hugona Kołłątaja zostaną złożone kwiaty. O godz. 10:00 w Katedrze na Wawelu zostanie odprawiona uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny.

Od godz. 12:00 do godz. 16:00 na krakowskich Błoniach będzie można podziwiać pokazy sprzętu ratowniczego straży pożarnej i pogotowia ratunkowego oraz sprzętu policji, straży miejskiej i wojska. Dzieci i młodzież będą mogły wziąć udział w grach i zabawach.

O godz. 16:00 na Rynku Głównym odbędzie się pokaz tańców polskich, a o godz. 16.35 będzie można podziwiać pokaz musztry paradnej. Natomiast o godz. 17:00 na Małym Rynku rozpocznie się 52. Lekcja Śpiewania „Majowa Jutrzenka" z udziałem artystów kabaretu Loch Camelot i śpiewającej publiczności. Serdecznie zapraszamy!