☰ menu

Nowohuckie czytadełko dla Wiktorii

śr.
14.12.2011

Do akcji czytelniczej włączyli się dziennikarze różnych krakowskich redakcji:
• Sergiusz Piotrkowski
• Łukasz Wojtusik
• Krystian Kojder
• Katarzyna Zykubek
• Krzysztof Wojdowski
• Natalia Mróz
• Aleksandra Suława
• Bartłomiej Cabaj
• Krystyna Puszkar

14 grudnia, godzina 17:00. Bezpłatne zaproszenia do odbioru w Ośrodku Kultury Kraków-Nowa Huta, os. Zgody 1.

Do akcji włączy się także czynnie Pan Sławomir Pietrzyk wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa, który sam będąc dziennikarzem Głosu –Tygodnika Nowohuckiego, przeczyta nagrodzone prace, z konkursu literackiego organizowanego przez Ośrodek Kultury –Kraków Nowa Huta pt. "Mój największy sukces", gdzie dzieci i młodzież z terenu Nowej Huty pisały o swoich życiowych sukcesach.

Wiktoria urodziła się z przepukliną tłuszczowo – oponowo – rdzeniową. W pierwszej dobie swojego życia przeszła poważną operację, która niestety nie była ostatnią. Pojawiające się komplikacje – dysplazja stawu biodrowego oraz stopy końsko – szpotawe, wymagały szeregu kolejnych operacji. W chwili obecnej Wiktoria nadal nie chodzi, a jedynie raczkuje.
Na chwilę obecną dziecku potrzebna jest długotrwała, intensywna i jednocześnie bardzo kosztowna rehabilitacja. Rehabilitacja przysługująca Wiktorii w zakresie Narodowego Funduszu Zdrowia to zaledwie kilka tygodni w roku, co jest stanowczo niewystarczające!
Po długich poszukiwaniach udało się znaleźć odpowiednią palcówkę. Wyniki przeprowadzanych zabiegów oraz ćwiczeń z terapeutami dają u Wiktorii widoczne efekty.. Jednak jednodniowy koszt pobytu rehabilitacyjnego wynosi ok. 600 złotych, co znacznie przekracza możliwości finansowe rodziców. Więcej informacji jak pomóc małej Wiktorii można odszukać na stronie internetowej
www.dlawiktorii.home.pl