☰ menu

Nominuj kreatywnego nauczyciela do nagrody

pon.-pt.
08.09-19.09.2014

„Czy znasz nauczyciela, który żyje z pasją i zaraża innych swoim entuzjazmem? Czy Twój nauczyciel inspiruje, stawia wyzwania, pobudza do myślenia i stosuje własne, niekonwencjonalne formy przekazywania wiedzy? A może po prostu Twój nauczyciel potrafi zachwycać się, żartować i uwielbia swoją pracę?" – tak organizatorzy z Ośrodka Twórczej Psychoedukacji DAMB i Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego zachęcają uczniów do nominowania pedagogów w kategorii „Kreatywny nauczyciel".

By nominować nauczyciela, trzeba wysłać formularz nominacyjny, który znajduje się tutaj:
Należy w nim opisać, w jaki sposób nauczyciel przejawia swój indywidualny, kreatywny styl nauczania (max w 100 słowach), przesłać jedno ciekawe zdjęcie (max 4MB) lub załączyć link na youtube do max 2 minutowego filmiku.

Nominacje można przesyłać do dnia 19 września 2014 r. do godziny 19:00.

Dwóch nauczycieli, (wybranych przez Kapitułę Konkursu na podstawie opisów oraz głosów zebranych przez lajkowanie zdjęć nominowanych nauczycieli na facebooku) stanie podczas konferencji na „Ringu Kreatywności" i stoczy „twórczy pojedynek". Nagroda „KREOGENERACJE 2014" będzie przyznana po zakończeniu części warsztatowej konferencji

Wśród nominujących uczniów, zostaną rozlosowane 3 pakiety gadżetów Odysei Umysłów!

Więcej informacji jest na stronie www.damb.org w zakładce KREOGENERACJA. Link do filmiku dotyczącego konkursu Kreatywny Nauczyciel:https://www.youtube.com/watch?v=B4Sk0DQw4Xk

O konferencji
„KREOgeneracja 2014" odbędzie się po raz drugi. W tym roku 27 września 2014 roku pod nazwą „Kreatywna podróż Q przyszłości".
„Ideą wydarzenia będzie ukazanie życia jako kreatywnej podróży, która w głównej mierze opiera się na nieschematycznym działaniu każdego dnia w rodzinie, w szkole i w pracy.
Wydarzenie to skierowane jest do rodziców, nauczycieli i studentów oraz dzieci, młodzieży i każdego, komu bliskie jest wzniecanie iskry kreatywności w przygodzie, jaką może być życie dla każdego człowieka. Zabierzemy Państwa w ciekawą podróż, której etapami będą warsztaty kreatywności dla nauczycieli, panele dyskusyjne dla rodziców, nauczycieli i młodzieży oraz cieszący się dużym zainteresowaniem warsztat międzypokoleniowy.
Wyjątkowym wydarzeniem będzie wykład inauguracyjny Carla Honoré – wielokrotnie nagradzanego dziennikarza, autora bestsellerów i mówcy TED, uznanego za ambasadora ruchu Slow.
Dla dzieci przygotowaliśmy "Kreatywne Przystanki", podczas których będą one twórczo rozwiązywać problemy i staną się innowatorami.
Całość dnia zwieńczy doskonała zabawa jaką jest "Ring Kreatywności". W tym roku na ringu staną nominowani przez dzieci i młodzież nauczyciele, którzy w swej codziennej pracy zarażają pasją, inspirują, stawiają wyzwania i pobudzają do myślenia".
Udział w konferencji jest bezpłatny. Wystarczy jedynie zarejestrować się na stronie www.damb.org

Organizatorami przedsięwzięcia jest Ośrodek Twórczej Psychoedukacji DAMB i Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego.
Wydarzenie objęte jest patronatem honorowym Minister Edukacji Narodowej, Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Prezydenta Miasta Gdańska.