☰ menu

Noc Muzeów 2015 w Muzeum Geologicznym

sob.
16.05.2015

 

Proponujemy zwiedzanie z objaśnieniami dostosowanymi każdorazowo do wieku i zainteresowań danej grupy, pod ogólnymi hasłami: „Skały i skamieniałości jako zapis historii geologicznej Ziemi i ewolucji życia", „Dolnośląska miedź – królowa polskich kopalin", „Najciekawsze znaleziska paleontologiczne w Sudetach". Zaprezentujemy także wykonane w Muzeum podłogi z naturalnych surowców skalnych. Ich prezentacja wraz z opisem tego, co można na nich dojrzeć odbędzie się pod hasłami: „Dolnośląskie granitoidy jako cenny materiał budowlany" – przegląd możliwych do zastosowania w charakterze kamieni budowlanych granitoidów pozyskiwanych w dolnośląskich kamieniołomach i „Dno jurajskiego morza pod stopami" – prezentacja bardzo bogatego w skamieniałości wapienia z Morawicy w rejonie świętokrzyskim.

Dzieci będą miały możliwość wykonania pięknych odlewów skamieniałości niezwykłych zwierząt, jakie żyły na Ziemi miliony lat temu. Po samodzielnym oznaczeniu skamieniałości te będą wspaniałą pamiątką odbytej w Muzeum Geologicznym Uniwersytetu Wrocławskiego podróży w głęboką przeszłość naszej planety.

Z okazji Nocy Muzeów czynny będzie specjalne stoisko, w którym będzie można kupić oryginalne skamieniałości i ozdobnie szlifowane skały i minerały.

Lista wydarzeń – Noc Muzeów 2015 we Wrocławiu

13:00 – 23:00

Zwiedzanie muzeum

Proponujemy zwiedzanie z objaśnieniami dostosowanymi każdorazowo do wieku i zainteresowań danej grupy, pod ogólnymi hasłami: „Skały i skamieniałości jako zapis historii geologicznej Ziemi i ewolucji życia", „Dolnośląska miedź – królowa polskich kopalin", „Najciekawsze znaleziska paleontologiczne w Sudetach".

Zaprezentujemy także wykonane w Muzeum podłogi z naturalnych surowców skalnych. Ich prezentacja wraz z opisem tego, co można na nich dojrzeć odbędzie się pod hasłami: „Dolnośląskie granitoidy jako cenny materiał budowlany" – przegląd możliwych do zastosowania w charakterze kamieni budowlanych granitoidów pozyskiwanych w dolnośląskich kamieniołomach i „Dno jurajskiego morza pod stopami" – prezentacja bardzo bogatego w skamieniałości wapienia z Morawicy w rejonie świętokrzyskim.
13:00 – 18:00

Program dla dzieci

Własnoręczne, ewentualnie z pomocą rodziców, wykonywanie przez dzieci odlewów skamieniałości. Zajęcia rozpoczynają się o każdej pełnej godzinie, w grupach ośmioosobowych.

Zapisy przyjmowane są od 11 maja, pod nr. tel. 71 375 93 27.

Trochę wody, trochę gipsu i już można wyczarować fantastyczne kopie skamieniałości różnorodnych zwierząt zamieszkujących naszą planetę miliony lat temu. Wykwalifikowani przewodnicy opowiedzą jak wyglądały i jak żyły organizmy, których skamieniałości były wzorem do wykonania form. Opisane odlewy zabierzcie ze sobą w charakterze pamiątki z wydarzenia.

Muzeum Geologiczne im. Henryka Teisseyre, Uniwersytet Wrocławski
ul. W. Cybulskiego 30, 50-205 Wrocław
Telefon: 71 375 93 27
E-mail: muz-geol@ing.uni.wroc.pl
Godz. otwarcia w Noc Muzeów: 13:00 – 23:00

(za www.wroclaw.pl)

Exit mobile version