☰ menu

(ul. Tymienieckiego 24)
i teren Księżego Młyna

Pałac Młodzieży im. Juliana Tuwima w Łodzi
jest kuźnią talentów artystycznych, która rozwija swoich podopiecznych w wielu kierunkach. Pałac Młodzieży realizuje projekty edukacyjne, kulturalne i artystyczne na terenie województwa, całego kraju, a także na arenie międzynarodowej.

Muzeum Książki Artystycznej jest magicznym i niepowtarzalnym miejscem, które sprawia, że Łódź świeci na mapie Polski jaśniejszym światłem.

Połączenie dziejów Księżego Młyna i występów artystycznych wychowanków Pałacu Młodzieży z działalnością Muzeum Książki Artystycznej będzie niepowtarzalną okazją do tego, by pokazać Łodzianom i przyjezdnym, jak wspaniałym miastem była Łódź oraz wskazać na jej olbrzymi współczesny potencjał.

Zaczniemy spacerem po Art Inkubatorze i Elektrowni Scheiblerowskiej, który zakończy się o 18:00 występem młodych artystów z Pałacu Młodzieży w Muzeum Książki Artystycznej. Następnie o pełnych godzinach, czyli o 19:00, 20:00 i 21:00 młodzi artyści będą prezentować swoje umiejętności. Po każdym występie poświęcimy chwilę wyjątkowej postaci Henryka Grohmana, po czym przewodnicy TOTUTOTAM zaproszą na spacery po Księżym Młynie.

Spacery Przewodników Łódzkich TOTUTOTAM
„Z sąsiedzką wizytą” Art Inkubator i Elektrownia Scheiblerowska
ZAPISY SĄ JUŻ ZAKOŃCZONE!
Prowadzący: 16.00 – Paulina Machałowska, 17.00 – Kamil Durka, 18.00 – Monika Gajek.
Czas trwania: 2 godziny.
Zapraszamy na zwiedzanie nowootwartych wnętrz Atr Inkubatora oraz niezwykłej, secesyjnej elektrowni Scheiblera. Spacer zakończy się w willi Henryka Grohmana (Muzeum Książki Artystycznej), gdzie czekają na Państwa kolejne atrakcje.

„Wille i pałace Księżego Młyna”
Prowadząca: Izabela Kaczanowska
Godzina rozpoczęcia: 18:30
Czas trwania: 40 min.

Wille i pałace należące do łódzkich fabrykantów obrosły legendami i zyskały dużą popularność. Po pierwszym koncercie, proponuję spacer, który przybliży te piękne budowle znajdujące się na Księżym Młynie.

„Śladami rodziny Grohmanów”
Prowadzący: Kamil Durka
Godzina rozpoczęcia: 19:30
Czas trwania: 30 min.
Zapraszamy do poznania historii rodziny Grohmanów, którzy na terenie dawnego posiadła Lamus wybudowali swoje fabryki i wille.

„Tropem pracowni artystycznych”
Prowadząca: Anna Chęcińska
Godzina rozpoczęcia: 19:30, 20:30
Czas trwania: 30 min.
Księży Młyn jest pomostem pomiędzy przeszłością a teraźniejszością.
Z jednej strony jest świadectwem dziejów i potęgi fabrykanckiej Łodzi, z drugiej miejscem tętniącym życiem współczesnego miasta. Nie bez powodu tutejsi artyści chętnie lokalizują tutaj swoje pracownie artystyczne. Podczas spaceru poznamy ich historię i działalność.

„To tu z światła, to tam w ciemność”
ZAPISY SĄ JUŻ ZAKOŃCZONE!
Prowadzący: Albrecht Grözinger
Godzina rozpoczęcia: 21.30
Czas trwania: 1 godzina
Nocny spacer po ciemnych zakątkach Księżego Młyna. Prosimy o założenie mocnych butów.

Występy artystyczne podopiecznych Pałacu Młodzieży

HZA Krajki
HZA Krajki
Zespół Tańca Współczesnego TU i TERAZ