☰ menu

17.05.2014

17.05.14, sobota
godz. 18.00 – 1.00

Jak co roku nasza instytucja włącza się w obchody Międzynarodowej Nocy Muzeów. Zapraszamy w sobotę 17 maja w godzinach 18:00-01:00 do siedziby głównej Muzeum Miasta Łodzi oraz do Muzeum Kanału "Dętka". Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona. Wejścia o pełnych godzinach w grupach 250-osobowych (ostatnie wejście o godz. 24:00)

Tej nocy będzie można bezpłatnie zobaczyć wystawy stałe (zabytkowe wnętrza Pałacu Poznańskich dające niepowtarzalną okazję, by poczuć atmosferę architektury rezydencjonalnej z przełomu XIX i XX wieku) i czasowe (z okazji 110. rocznicy urodzin Jana Sztaudyngera oraz „Jadwiga Janus. Oblicza formy"), a także Panteon Wielkich Łodzian (gabinety Juliana Tuwima, Władysława Reymonta, Jerzego Kosińskiego, Artura Rubinsteina, Karla Dedeciusa oraz nowootwarty Gabinet Prof. Jana Karskiego). Atrakcją wieczoru będą „obiekty nocy" – eksponaty ze zbiorów nieprezentowane na co dzień.

Podczas Nocy Muzeów swoją inaugurację będą miały: ekspozycja plenerowa Łódź Jana Karskiego oraz gra miejska Zlokalizuj kuriera.