☰ menu

…No to HOP!

niedz.
01.04.2012


1.04.2012
godz. 11.00

Warsztaty taneczne „…No to HOP!"

Nowe zajęcia Fabryki po godzinach skierowane są do dzieci w wieku szkolnym i gimnazjalnym. Instruktor nie będzie koncentrował się na określonej technice tańca, ale będzie starał się zachęcać młodych tancerzy do poszukiwania najbardziej naturalnego dla ludzkiego ciała ruchu, który może stanowić podstawę do późniejszego wyrażania siebie w różnych formach tańca współczesnego. Głównym celem zajęć ma być jednak dobra zabawa, dlatego odbywać się one będą przy wykorzystaniu różnych rekwizytów, takich jak piłki gimnastyczne, poduszki, czy materace.

Spotkania odbywają się na górnej sali Muzeum Fabryki w Manufakturze, cyklicznie. Terminy prosimy śledzić na bieżąco na stronie internetowej Muzeum:
www.muzeumfabryki.pl oraz na profilu Fabryki po godzinach na Facebook′u.

Koszt warsztatów „…No to HOP!" to 20 zł od osoby. Do uczestnictwa w zajęciach nie jest potrzebne żadne przygotowanie taneczne, potrzebne będą natomiast wygodne ubrania i obuwie na zmianę. Zapisów można dokonywać pod numerem telefonu 42 664 92 93.

Zapraszamy także na odbywające się w ramach Fabryki po godzinach rodzinne warsztaty plastyczne oraz spotkania „wymiany szafy"!

 

Michał Ratajski – dyplomowany instruktor tańca współczesnego, tancerz, performer, choreograf, pasjonat tradycyjnych form sztuk walki i Kontakt Improwizacji.

Przygodę z ruchem rozpoczął w wieku 14 lat, pochłonięty pasją do tradycyjnych form sztuk walki. Wieloletnie poszukiwania zaprowadziły go do Kontakt Improwizacji. Od samego początku swej przygody z tą formą, uczestniczy w propagowaniu wiedzy, organizowaniu  warsztatów, JAMów, pokazów i projekcji. Na co dzień związany z Łodzią. 
Założyciel portalu internetowego mającego na celu przybliżenie Kontakt Improwizacji: www.contactimprovisation.eu Założyciel nieformalnej grupy: Szarobarwni Szamani oraz projektu KIJO działających na gruncie performatywnym w relacji do zastanego tu i teraz. Eksploruje na gruncie Improwizacji, Kontakt Improwizacji, tańca fizycznego, podstaw sztuk walki, parkour oraz szeroko pojętego Ruchu. Za punkt wyjścia do kreowania i odkrywania obiera ciekawość. Współzałożyciel Stowarzyszenia MOVIN`ŁÓDŹ.
Za najlepszego „nauczyciela" uważa JAM (otwarta przestrzeń do spotkania i improwizacji) jako nieograniczone źródło inspiracji, wiedzy, doświadczeń, chwil tu i teraz. Jako formę dzielenia się doświadczeniami preferuje SPOTKANIE w tańcu, TANIEC w spotkaniu. Fascynuje go zjawisko wpływu muzyki na taniec CI. Czynnie uczestniczy w licznych szkoleniach i festiwalach, uczy się ucząc (Polska, Rumunia, Litwa, Izrael, Ukraina, Chorwacja, Dania, Mołdawia).

 

Exit mobile version