☰ menu

Nietypowe wianki zimowe – warsztaty rodzinne

Nietypowe wianki zimowe - warsztaty rodzinne
sob.
14.12.2024
Zapraszamy na pełne twórczej przedświątecznej zabawy warsztaty plecenia nietypowych wianków!
Podczas zajęć najmłodsi uczestnicy, przy wsparciu opiekunów, stworzą jedyne w swoim rodzaju świąteczne wieńce z papieru, tkanin, tasiemek i przeróżnych dekoracji. Wykorzystamy techniki kolażu, decoupage i wyklejanki.
Zainspirujemy się także niezwykłą twórczością artysty Józefa Chełmowskiego, którego wystawę „Chełmowskiego wszechświat wyobrażony” otwieramy w Oddziale Etnografii MNG 13 grudnia 2024.
Może sfruną do nas z muzealnych gablot skrzydlaci posłańcy i także pomogą w powstawaniu świątecznych dekoracji?

Na warsztaty zapraszamy dzieci od 5 lat wraz z opiekunami.
Warsztaty w duchu „zero warte” – większość materiałów użytych podczas zajęć stanowią rzeczy pozostałe z innych aktywności prowadzącej.

prowadzenie: Ela Konieczna @Karuzela Pasji
warsztaty rodzinne – dla dzieci od 5 lat wraz z opiekunem
koszt: 15 zł/dziecko
obowiązują zapisy: mailowe etnograf@mng.gda.pl lub pod nr. 58 552 41 39
liczba miejsc ograniczona
czas trwania: 1,5 godz.
miejsce: Oddział Etnografii MNG, ul. Cystersów 19 (Spichlerz Opacki)

Ela Konieczna – rękodzielniczka, aktywistka, kobieta wielu pasji i talentów. Właścicielka pracowni kreatywnej Karuzela Pasji. Jedyna czynna repasaczka w Polsce. Z wykształcenia technik odzieżowy, ale pierwsze zawodowe szlify zdobywała już w dzieciństwie u boku babci Anny i jej leciwej maszyny „Singer”. Ekspertka od spraw zero waste (robiła to, zanim stało się modne), prowadzi warsztaty rękodzielnicze i uczy szyć (nawet przedszkolaki!). Od 2023 jest także podcasterką prowadzącą kanał „Rękodzieło od podszewki” na Spotify. Autorka licznych projektów kreatywnych i społecznych m.in. ABC krawieckie, punkt osiedlowej wymiany rzeczy „Otwarta szafa”, pokaz mody zero waste, akcja „Drugie szycie ubrań”, inicjatorka i realizatorka ogólnopolskiego projektu szycia legowisk dla zwierząt ze schronisk.

Cykl wydarzeń „Etnokulturalni. Warsztaty dla dobrostanu” to multidyscyplinarne zajęcia edukacyjne i artystyczne dla dzieci, rodzin oraz dorosłych. Uważne i czułe obcowanie z naturą, wrażliwe praktykowanie sztuki i aktywne wspólne działanie pozwolą poczuć się dobrze, zapomnieć na chwilę o codziennych niepokojach i doświadczyć własnej sprawczości.
Uczestników zaprosimy zarówno do „przestrzeni kultury” – wnętrza Spichlerza Opackiego, jak i „przestrzeni natury” – muzealnego ogrodu i otaczającego Oddział Etnografii MNG parku Oliwskiego. W cyklu warsztaty m.in.: ogrodnicze, muzyczne, międzykulturowe i rękodzielnicze inspirowane tradycją.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach zadania: „Realizacja działań edukacyjnych i promocyjnych dla publiczności Muzeum Narodowego w Gdańsku”.

Exit mobile version