☰ menu

Niedzielne Poranki Filmowe dla dzieci we Wrocławiu

niedz.
20.03.2011

Składają się na niego tytuły wielokrotnie zdobywające nagrody na międzynarodowych festiwalach, w tym film oskarowy, ukazujące fantastyczną różnorodność form animacji. Mimo że filmy pozbawione są dialogów, każdy z nich w bardzo sugestywny sposób, przy użyciu innej techniki, opowiada inną historię. Jesteście ciekawi jaką?

Pudełko animowanych przyjemności

British Animation Awards

Prezentacje filmów animowanych w cyklu Przedszkole Mediów. Edycja Wiosna 2011
6 marca – 5 czerwca 2011

Wszystkie niedziele, zawsze o 12:30, wstęp wolny

Centrum Sztuki WRO – www.wrocenter.pl
Widok 7, Wrocław

Niedziela, 20.03.2011, 12:30 – wstęp wolny

Program pokazu

Co to za światło? (Wpada przez okiennice)
[What Light (Through Yonder Window Breaks)]
Sarah Wickens, UK, 2009

Słoneczne światło zagląda do sypialni przez okiennice i, przemieszczając się, myszkuje po różnych kątach pokoju, układając się dla zabawy się w rozmaite, zmienne kształty.

Manipulacja (Manipulation)
Daniel Greaves, UK, 1991

Uhonorowany Oscarem film, w którym bohater jest przez autora rysowany, następnie ścierany, ale tylko po to, by pojawić się i znosić dalsze uszczypliwości ze strony swojego animatora.

Zdrowy rozsądek (Common Sense)
Mole Hill, UK, 2009

Trzech klaunów, jeden pies, dziecko i… bomba! Jednym słowem – całkiem zwyczajna rodzinka. Czy może mieszanka wybuchowa?! Ale, jak to w cyrku, mimo pozornego zamieszania wszystko kończy się dobrze.

Klejący interes (Sticky Business)
Ed Taylor, UK, 1997

Ed wraz z przyjaciółmi udał się na wieczorne przyjęcie. Zupełnie nie zdawał sobie sprawy, że w międzyczasie niektóre z jego kreskówek urządzą sobie w najlepsze huczną imprezę w jego własnym domu!

Pies, który w środku był kotem (The Dog Who Was a Cat Inside)
Siri Melchior, UK, 2002

Zdarza się czasem, że pies i kot żyją razem w tym samym ciele. Powoduje to jednak pewien konflikt. Sytuacja wydaje się bez wyjścia do momentu, gdy oboje nie zrozumieją, że tylko współdziałanie i akceptacja mogą rozwiązać ich problemy i uczynić życie szczęśliwym.

Roześmiany księżyc (Laughing Moon)
Kiyoshi Nishimoto, Japonia, 2000

Animacja oparta została na tradycyjnej chińskiej grze tangram, której celem jest rozwój wyobraźni i wizualnego myślenia. Okazuje się, że precyzyjne użycie nawet małych elementów, oszczędnych form, kształtów i dźwięków, pozwala wyczarowywać najrozmaitsze przedmioty i historie.

Metalostazja (Metalostasis)
Matthew Hood, UK, 2001

Życie mechanicznego bohatera, właściwie robota, zakłóca pochodząca z niezwykłego źródła choroba – metalostazja. Jak sobie poradzi?

Gepardy cesarza Akbara (Akbar′s Cheetah)
Iain Gardiner, UK, 1999

Akbar, cesarz Indii, próbuje hodować gepardy w niewoli. Uświadamia sobie jednak, że gepardy, aby były szczęśliwe i aby móc się z nimi zaprzyjaźnić, potrzebują jednak wolności. Dając im ją, cesarz musiał się poświęcić..

 

Exit mobile version