☰ menu

Niedziela z Arlekinem i Dzień Dziecka – rozdajemy zaproszenia!

sob.
02.06.2012

2 czerwca 2012

Niedziela z Arlekinem i Dzień Dziecka

UWAGA!
Specjalnie dla czytelników Miasta Dzieci mamy 5 dwuosobowych zaproszeń na to wydarzenie.

Wystarczy do czwartku do godz. 15.00 wysłać na adres karolina@miastodzieci.pl:

swoje imię i nazwisko wraz z odpowiedzią na pytanie: "Ile razy w miesiącu odbywa się Niedziela z Arlekinem?"

Zwycięzcy (pierwsze 5 osób) powinni spodziewać się potwierdzenia wygranej i instrukcji w zwrotnym mailu.

Powodzenia!

Finał akcji Niedziela z Arlekinem 2012 będziemy obchodzić wyjątkowo hucznie, gdyż  zbiega się on z obchodami Międzynarodowego Dnia Dziecka. Z tej okazji  zapraszamy w sobotę  2 czerwca do przepięknie wyremontowanego pałacu Domu Towarzystwa Kredytowego ( Pomorska 21) na podwójne świętowanie.
Przed wejściem do pałacu wszystkich przybyłych gości przywitają nasze Arlekiny i przebudzona po zimowym śnie smoczyca Niunia.

Ukoronowaniem tegorocznej edycji Niedzieli z Arlekinem będzie wystawa wyróżnionych prac plastycznych dzieci, które brały udział w specjalnych warsztatach artystycznych. Spośród laureatów wyłonimy i nagrodzimy trzech twórców najciekawszych dzieł.

Punktualnie o godzinie 12:00 w  bogato zdobionej sali balowej będziemy świadkami wręczania nagród i dyplomów małym artystom. Po oficjalnych uroczystościach przejdziemy do sali bankietowej, gdzie obejrzymy klasyczny spektakl „Czerwony Kapturek” w nowej, zabawnej i zaskakującej interpretacji. Scenografia wykonana została według projektów Jana Zielińskiego (znanego plastyka łódzkiego). Aktorzy posługują się licznymi rekwizytami i instrumentami perkusyjnymi,  świetnie nawiązują kontakt z widzami. Całość dopełnia dowcipna muzyka ilustracyjna i liczne, równie żartobliwe piosenki.

Po spektaklu przejdziemy do galerii znajdującej się piwnicach Domu Towarzystwa Kredytowego. W mrocznych, pełnych tajemnic wnętrzach będziemy mogli podziwiać dzieła plastyczne małych twórców.
Na parterze powstanie teatralno-plastyczne targowisko różności. Aktorzy zdradzą nam sekret ożywiania lalek teatralnych. Każdy chętny będzie mógł spróbować swoich sił jako aktor-animator lalką.
Za pomocą  niezwykłych przedmiotów teatralnych i kolorowych farb będzie można  przeobrazić się w dowolną postać z bajkowej krainy. Poznamy także proste techniki origami za pomocą, których wspólnie stworzymy ogromne trójwymiarowe czapki arlekinowe z papieru.

Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona.