☰ menu

Niedziela z Arlekinem

niedz.
12.12.2010

12.12.10
godz. 12.00 

W niedzielę zapraszamy na kolejne spotkanie z Arlekinem

. Oprócz reinterpretacji znanych i lubianych bajek, które zostaną poddane twórczym modyfikacjom, nasi widzowie będą mogli zwiedzić teatr, zajrzeć w najbardziej skryte i tajemnicze zakamarki, wziąć udział w warsztatach i pokazach teatralnych oraz wzorem Misia Puchatka poczęstować się słodkim co nieco. Gościem będzie Stanisław Fijałkowski.

Stworzenie świata
Jest to widowisko tak urocze jak rysunki Jeana Effela. Spektakl z lekkim poczuciem humoru opowiada starą biblijną historię, o tym jak Bóg stworzył świat oraz o Adamie i Ewie i o ich wygnaniu z raju. Opowieść jest boską grą pomiędzy Aniołami i Diabłem – który jak się okazuje także uczestniczy w naszym stworzeniu. Wszystkim kieruje swoją dobrą ręką Bóg i… scenograf Pavel Kalfus. Oprawę muzyczną, zainspirowaną dobrze znanymi piosenkami z ostatnich kilku lat, opracował kompozytor Nikolaes Engonidise. Na spektakl zapraszamy dzieci powyżej 10 lat.

Obsada:
Agata Butwiłowska, Katarzyna Kawalec, Emilia Szepietowska, Małgorzata Wolańska, Wojciech Kondzielnik, Tomasz Pieczątkowski, Paweł Sowa, Patryk Steczek
muzycy: Teresa Stokowska-Gajda, Aleksandra Strasińska, Albin Brzeziński, Tomasz Żeno 

Gość: Stanisław Fijałkowski

Stanisław Fijałkowski – malarz i grafik. Urodził się w 1922 roku w Zdołbunowie na Wołyniu. Studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi rozpoczął w 1946 r. Uczył się u Władysława Strzemińskiego i Stefana Wegnera, a dyplom zrobił u Ludwika Tyrowicza. Od 1947 do 1993 roku pracował jako pedagog w macierzystej uczelni, a od 1983 roku jako profesor. Pełnił także funkcję prorektora i dziekana Wydziału Grafiki. Krótko pracował także na Uniwersytetecie w Giessen, w Mons i w Marburgu.
Wiceprezydent Międzynarodowego Stowarzyszenia Drzeworytników XYLON i przewodniczący jego Polskiej Sekcji. Członek Europejskiej Akademii Nauk i Sztuk w Salzburgu oraz Belgijskiej Królewskiej Akademii Nauki Literatury i Sztuk Pięknych w Brukseli. Na scenie artystycznej obecny jest nieprzerwanie od błyskotliwego debiutu w roku 1957. Wielokrotnie reprezentował Polskę na arenie międzynarodowej. Uznanie zdobył jako pedagog nie tylko swej uczelni macierzystej. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród.
O swoim malarstwie powiedział: Każdy mój obraz jest przecież moją twarzą.

www.arlekin.lodz.pl

Exit mobile version