☰ menu

28.11.2010

28.11.10

Tajemnica Wesołego Miasteczka

Jest to propozycja dla najmłodszych widzów. Dwa wesołe Misie Ptysie przeżyją wiele niezwykłych przygód, poznają wielu nowych przyjaciół, a Wesołe Miasteczko odkryje przed nimi swoje tajemnice. Bajkowy, barwny i wesoły spektakl realizowany jest w rzadkiej technice pacynek. Czeka nas wiele niespodzianek, intrygi, gonitwy i prawdziwe czary. Na spektakl zapraszamy widownię przedszkolną.

Obsada:
Agata Butwiłowska, Patrycja Czyszpak, Katarzyna Stanisz, Bartłomiej Brożyna, Wojciech Kondzielnik, Waldemar Presia

Gość: Wiesław Garboliński

Wiesław Garboliński – absolwent  Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, aspirant w Instytucie Malarstwa, Rzeźby i Architektury w Leningradzie. Od roku 1974 – pedagog w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi; w latach 1975 -81 rektor tejże uczelni. W 1982 r. uzyskał tytuł profesora. Działał w Związku Polskich Artystów Plastyków, w którym pełnił m. in. Funkcje Wiceprezesa, a w latach 1972-77 – prezesa Zarządu Okręgu Łódzkiego. Współzałożyciel Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików; od 1985 r. do 1989 r.- Wiceprezes Zarządu Głównego. W latach 1983-1990 członek Narodowej Rady Kultury.  Wielokrotnie odznaczany i nagradzany m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski, Nagrodą I stopnia Ministerstwa Obrony Narodowej, Nagrodą I stopnia Ministra Kultury i Sztuki za całokształt twórczości, Nagrodą Miasta Łodzi.

www.arlekin.lodz.pl