☰ menu

Niedziela u Decjusza – rodzinny piknik edukacyjno-artystyczny

niedz.
08.06.2014

Tematem przewodnim będą „Pikniki Europejskie". Przez cały dzień na estradzie plenerowej będą odbywały się konkursy, prezentacje zespołów dziecięcych i młodzieżowych, a także występy zaproszonych artystów, m.in. ze Szkoły Muzycznej Mozart oraz chór VIII LO Canticum Canticorum. Koncepcja artystyczna opierać się będzie na połączeniu różnych dyscyplin sztuki: teatru, muzyki, tańca i form wizualnych.

Dla najmłodszych uczestników pleneru oraz ich rodzin przygotowane zostaną stanowiska edukacyjne, interaktywne zabawy, warsztaty i gry, których tematyka będzie nawiązywała do tytułowych „Pikników Europejskich". Odwiedzając wszystkie stanowiska, najmłodsi uczestnicy pleneru będą mogli zdobywać specjalnie z tej okazji przygotowane paszporty. Piknik będzie okazją do wzięcia udziału w konkursach z nagrodami i pogłębienia wiedzy z zakresu kultury spędzania wolnego czasu i form wypoczynku w poszczególnych krajach europejskich, zapoznania się z tradycją turystycznych regionów i kulturą kulinarną.

„Niedziela u Decjusza" to wydarzenie organizowane wspólnie z Centrum Helen Doron, lokalnymi placówkami dydaktycznymi, kulturalnymi oraz szkołami muzycznymi i młodymi artystami.

Program:

11.00 „Sorrir Por Favor" Krakowska Formacja Sambowa

11.15 Otwarcie pikniku i miasteczka edukacyjnego

11.30 Szkoła Muzyczna Mozart

12.00 „Bocian i Żabka" – spektakl teatralny

13.00 „Mali Europejczycy"/"Little Europeans" – Przedszkole Clever Kids

13.30 Lekcja pokazowa Helen Doron

13.45 Rozstrzygnięcie konkursu na Kosz Piknikowy
2 kategorie:
MÓJ KOSZYK PIKNIKOWY (dla dzieci do 7 lat)
TRADYCYJNY charakterystyczny dla wybranego regionu Europy (bez ograniczeń wiekowych)

14.15 Canticum Canticorum