☰ menu

Niedziela u Decjusza – plener artystyczno-edukacyjny z okazji Dnia Dziecka

niedz.
09.06.2013

Tematem wiodącym tegorocznej edycji oraz zabaw edukacyjnych dla dzieci będzie wielokulturowość i różnorodność kulturowa. Tytuł wydarzenia – "Podróż dookoła świata” nawiązuje do idei odkrywania świata poprzez znajomość różnych narodów wraz z bogactwem ich tradycji i zwyczajów. Plener adresowany jest do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjalnych, domów kultury, a także mieszkańców Krakowa i odwiedzających miasto turystów. Główną ideą Niedzieli u Decjusza jest promocja wspólnej nauki poprzez zabawę. Na wszystkich uczestników, także dorosłych, czeka wiele atrakcji. Wstęp wolny.

W ogrodach Willi Decjusza organizatorzy przygotują całodzienne atrakcje w postaci gier i zabaw przy stanowiskach edukacyjnych. Odwiedzając wszystkie stanowiska i wykonując różnorodne zadania, najmłodsi uczestnicy pleneru będą mogli zdobyć specjalnie z tej okazji przygotowane paszporty. Piknik będzie także okazją do wzięcia udziału w konkursach z nagrodami i pogłębienia wiedzy na temat tradycji i dziedzictwa kulturowego różnych krajów i kontynentów. Organizatorzy zachęcają do przygotowania odpowiedniego stroju i wzięcia udziału w konkursie na kostium z podróży dookoła świata.

Koncepcja artystyczna opierać się będzie na połączeniu różnych dyscyplin sztuki: teatru, muzyki, tańca. Przez cały dzień na estradzie plenerowej będą odbywały się prezentacje zespołów dziecięcych i młodzieżowych, a także występy zaproszonych artystów. Swoje programy zaprezentują wybrane placówki mieszczące się na terenie Dzielnicy Zwierzyniec, między innymi: przedszkolaki z Polsko-Angielskiego Przedszkola CLEVER KIDS, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 72 im. Teofila Lenartowicza i młodzi artyści ze szkoły muzycznej Mozart. Młodzi wykonawcy zostaną zaproszeni przez artystów do wspólnego przeżywania podróżniczej bajki zatytułowanej "Latający Kufer”.

Więcej informacji na stronie internetowej: www.villa.org.pl

ŚWIĘTO DZIELNICY VII
NIEDZIELA U DECJUSZA
"Podróż dookoła świata”