☰ menu

niedz.
12.06.2011
niedziela, 12 czerwca, godz. 16.00
Razem z Maciejem Kierzkowskim i Robertem Lipką zajrzymy na Bałkany. Muzycy zagrają  melodie bałkańskie i opowiedzą o kulturze, zwyczajach, legendach tego barwnego regionu. Dzieci i dorośli poznają dominujące rytmy, instrumenty, a nawet nauczą się piosenki po albańsku!
Muzycy:
Maciej Kierzkowski – absolwent muzykologii na UW i Wydziału Jazzu PSM II stopnia w Warszawie. Studiował etnomuzykologię na Uniwersytecie Tampere w Finlandii. Uczestnik kursów kompozytorskich Warszawskiej Jesieni. Wielokrotny laureat Grand Prix festiwalu muzyki folkowej Polskiego Radia Nowa Tradycja. Gitarzysta stołecznych zespołów jazzowych (Big-Band Jazz Radia), acid-jazzowych (Rejs), hip-hopowych (Stare Miasto), muzyki folkowej (Goście z Nizin, Swoją Drogą, Maćko Korba) i dawnej (Sabionetta). Gra także na bębnie huculskim, drumli, flecie alikwotowym. Brał udział w nagraniach wielu płyt. Jest właścicielem promującej polską muzykę firmy fonograficznej Folkers (od 2008).
Robert Lipka – akordeonista. Z wykształcenia archeolog. Współpracuje z wieloma zespołami muzycznymi, solistami, grupami teatralnymi. Zainspirowany wielogłosowymi pieśniami Polesia, Ukrainy i Białorusi stworzył zespół Goście z Nizin. Od 2000 roku współtworzy zespół Swoją Drogą (Grand Prix Festiwalu Nowa Tradycja w Polskim Radiu; Folkowy Fonogram Roku 2001; nominacja do nagrody Fryderyka; liczne występy w Niemczech, Norwegii, Rosji, we Włoszech, na Ukrainie, w Czechach, Kosowie, Serbii, Słowacji i Polsce). Współpracuje z zespołami: Swoją Drogą, Bałkan Sevdah, Macko Korba, Księżycowe, Czess Band, Ple Ple Trio, Stowarzyszenie Opowiadaczy Historii Studnia „O", Teatr Makata, Teatr Znak. Od 2001 roku brał udział w nagraniach kilkunastu płyt folkowych.