☰ menu

NeoNowa Łódź. Spacer interaktywny

niedz.
13.10.2024
Wychodzimy z muzeum! Ruszamy w teren, by wspólnie poznawać Łódź, doświadczać nie tylko tego jak miasto wygląda, ale także jak brzmi. Zabierzcie się z nami na wędrówkę, którą rozpoczniemy w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Prezentowane na wystawach opowieści o mieście staną się dla nas punktem wyjścia do dalszego poznawania Łodzi.

13.10.24 G. 18:00

NeoNowa Łódź. Spacer interaktywny.

Neony kiedyś pełniły głównie funkcję reklamową, obecnie są dziełami sztuki upiększającymi miejską przestrzeń. W czasach PRL-u, kiedy neony stały się najbardziej popularne, Łódź rozjaśniało nawet kilkaset świetlnych instalacji! Każdy szanujący się sklep na ulicy Piotrkowskiej musiał mieć swój neon. Szklane rurki wypełnione gazem przestały świecić w latach 90-tych, jednak obecnie moda na neony wraca! Dlatego udamy się razem na wieczorny spacer interaktywny ul. Piotrkowską, rozwiązując wskazówki i wykonując zadania w poszukiwaniu współczesnych łódzkich neonów!

Miejsce rozpoczęcia spaceru: ul. Piotrkowska 196, pod neonem „Ryby”.

Limit osób: 20

Czas trwania: 2 h

Bilety: 8 zł – można kupić online lub w kasie tylko do godz. 16:30.