☰ menu

10.12.2014

10 grudnia 2014 (środa)
godz. 15:30

Spotkanie metodyczne dla nauczycieli, edukatorów i animatorów kultury w ramach projektu „Nauka (dla) sztuki”. Na spotkaniu zaprezentowane zostaną repliki i makiety wybranych eksponatów ze zbiorów Muzeum Miasta Łodzi pełniące funkcję pomocy dydaktycznych dostosowanych do potrzeb osób z dysfunkcjami wzroku i słuchu oraz o innych, specjalnych potrzebach edukacyjnych. Omówione zostaną ponadto nowe scenariusze zajęć, które nauczyciele mogą realizować we wnętrzach muzeum.

Prowadząca: Paulina Dzwonkowska
Miejsce: Sala Lustrzana
Muzeum Miasta Łodzi, ul. Ogrodowa 15

Wstęp wolny,

liczba miejsc ograniczona.
Zapisy pod nr. tel. 42 254 90 11 lub mailowo: edukacja@muzeum-lodz.pl

Jest już dostępny film obrazujący makietę 3d Sali Jadalnej z Muzeum Miasta Łodzi powstałą w ramach projektu „Nauka (dla) sztuki”. Makieta oraz pozostałe repliki projektu umożliwią osobom niewidomym i niedowidzącym poznawanie Pałacu Poznańskich bez barier.

Więcej o projekcie: http://www.muzeum-lodz.pl/pl/edukacja/muzeum-miasta-lodzi-siedziba-glowna/projekty-edukacyjne/787-nauka-dla-sztuki

Na fotografii: Makieta Sali Jadalnej z Muzeum Miasta Łodzi (makieta i zdjęcie autorstwa Justyny Pietrzykowskiej)