☰ menu

Narodowe Czytanie z Biblioteką Kraków

sob.
08.09.2018

Biblioteka Kraków po raz kolejny włącza się w ogólnopolską akcję „Narodowego Czytania” organizowaną pod Patronatem Honorowym Pary Prezydenckiej.

W tym roku czytane będą fragmenty powieści Stefana Żeromskiego Przedwiośnie

oraz utwory nawiązujące do jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Wspólne czytanie z Biblioteką Kraków w sobotę 8 września zostało zaplanowane w dwóch miejscach:

· godz. 11.00 – Scena przed Nowohuckim Centrum Kultury, al. Jana Pawła II 232

Wydarzenie uświetnią aktorzy z Teatru Ludowego i Krakowski Szwadron Ułanów im.

Marszałka Józefa Piłsudskiego. Spotkanie poprowadzi Tomasz Schimscheiner.

· godz. 13.00 – Scena przed budynkiem dawnego dworca PKP, pl. Jana Nowaka-Jeziorańskiego

Oprawę artystyczną wydarzenia zapewnią aktorzy, na czele z Jerzym Trelą, oraz chóry – pod

dyrygenturą Ryszarda Źróbka: Chór I LO im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie i Chór Absolwentów I LO w Krakowie KANON. Spotkanie poprowadzi Krzysztof Jędrysek.

W obu miejscach teksty czytać będą aktorzy i przedstawiciele krakowskich instytucji oraz Rady Miasta.

Wśród czytających jest również Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, który będzie obecny o godz. 13.00 na placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego