☰ menu

Narodowe Czytanie w Lublińcu

sob.
07.09.2019
Burmistrz Miasta Lublińca oraz Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. J. Lompy w Lublińcu wraz z uczniami i nauczycielami Zespołu Szkół Zawodowych w Lublińcu zapraszają do udziału w kolejnej, ósmej edycji Narodowego Czytania, która jest ogólnopolską akcją organizowaną pod patronatem Prezydenta RP od 2012 roku.

7 WRZEŚNIA 2019 (sobota), GODZ. 10.30
KRZYWA SCENA, RYNEK MIEJSKI W LUBLIŃCU

W tym roku, spośród ponad stu propozycji tytułów przesłanych do Kancelarii Prezydenta, para Prezydencka wybrała osiem nowel pióra wybitnych polskich pisarzy, a my wybraliśmy pięć nowel:
„Dym” – Maria Konopnicka
„Mój ojciec wstępuje do strażaków” (ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą) – Bruno Schulz
„Orka” – Władysław Stanisław Reymont”
„Rozdzióbią nas kruki, wrony…” – Stefan Żeromski
„Sachem” – Henryk Sienkiewicz

W programie:
* czytanie NOWEL POLSKICH przez Przewodniczącego Rady Miasta Lublińca – Gabriela Podbioła oraz przedstawicieli lublinieckich szkół ponadpodstawowych,
* koncert muzyczny Magdaleny Stemarowicz,
* kącik kreatywny dla dzieci, pokaz baniek mydlanych, gry podwórkowe, malowanie twarzy,
* quiz z nagrodami ze znajomości treści NOWEL POLSKICH i ich autorów.