„Dzielnie sam to zrobię”
Dowiedz się jak przestrzeń może wpływać na rozwój Twojego malucha
Dzieci to mali badacze, którzy aktywnie i samodzielnie poznają świat. Najlepszym obszarem do nauki i badania jest najbliższe otoczenie dziecka. Dlatego tak ważne jest odpowiednie zaaranżowanie domowej przestrzeni, która będzie inspirująca i ucząca, ale jednocześnie pozwoli maluchowi na wyciszenie się i odpoczynek.
Dostosowując domową przestrzeń do wieku, możliwości rozwojowych i zainteresowań dziecka, wspieramy jego rozwój, rozwijamy ciekawość poznawczą, samodzielność i odpowiedzialność oraz budujemy poczucie kompetencji, a ograniczamy niezadowolenie i poczucie zależności od dorosłego.
Wsparcie dla samodzielności i kreatywności
Meble z kolekcji Tuli, poprzez swoją wielofunkcyjność, wzmacniają kreatywność i samodzielność dzieci oraz ich poczucie wpływu na otoczenie. Mali użytkownicy mogą w różny sposób wykorzystywać stoliki, taborety i regały – jako siedziska lub jako bazę do pierwszych zabaw tematycznych takich jak zabawa w dom, sklep, czy warsztat samochodowy. W ten sposób dzieci aktywnie badają otoczenie, podejmują różnorodne wyzwania oraz uczą się radzić sobie z ryzykiem.
Bezpieczna konstrukcja
Meble są stabilne i bezpieczne, dlatego ułatwiają najmłodszym dzieciom rozwój umiejętności motorycznych – naukę podciągania, stania, wspinania się oraz ćwiczenie zmysłu równowagi. Dzięki temu maluchy rozpoznają swoje możliwości, zdobywają kolejne umiejętności oraz rozwijają swoją świadomość ciała i wzmacniają kondycję fizyczną.
Stonowana kolorystyka
Jasne, stonowane tonacje mebli Tuli wpływają na dobre samopoczucie użytkowników oraz stanowią przyjemne i zrównoważone tło dla dziecięcych działań. Sprzyjają koncentracji, nie rozpraszają uwagi dzieci. Maluszki mogą skupić się na działaniu , używając do tego przedmiotów o intensywniejszych barwach i zróżnicowanych fakturach.
Odpowiednie rozmiary
Wszystkie meble Tuli dostosowane są do wzrostu małych dzieci, tak aby zabawki, książeczki i inne przedmioty były łatwo dostępne i znajdowały się w zasięgu ich wzroku i rąk. Częściowo otwarty regał umożliwia dziecku samodzielne wyjmowanie i odkładanie tego, czego aktualnie potrzebuje, ale też pozwala na tworzenie ulubionych dziecięcych skrytek. Meble wspierają również niezależność dzieci, które mogą swobodnie podejmować decyzje, czym i w co chcą się bawić. Użycie etykiet pomaga im orientować się w przestrzeni oraz dbać o porządek w swoim pokoju – maluszki mogą uczyć się stopniowo odkładania rzeczy na odpowiednio oznaczone miejsce.
Tekst: Agnieszka Tkaczyńska -psycholog, współzałożycielka Instytut Małego Dziecka im. Astrid Lindgren
więcej informacji na stronie
https://www.vox.pl/kolekcje-mebli-baby-vox-tuli#section-4