☰ menu

Na świąteczną nutę – konkurs kolęd i pastorałek

pt.
27.11.2015

WOKALNY KONKURS
KOLĘD I PASTORAŁEK
„Na świąteczną nutę”
pod patronatem
Prezydenta Miasta Zgierza

Karta zgłoszeniowa do pobrania

1. Organizator:
Centrum Kultury Dziecka w Zgierzu, filia nr 1 MOK, ul. Rembowskiego 17, 95-100 Zgierzu, tel. 509 719 665,
ckdzgierz@poczta.fm, www.ckd.miasto.zgierz.pl
Partnerzy: Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Zgierzu, Stowarzyszenie Telewizji Kablowej CENTRUM Zgierz

2. Miejsce i data Konkursu:
Przesłuchania konkursowe odbędą się 15 grudnia 2015 roku w Centrum Kultury Dziecka w Zgierzu, ul. Rembowskiego 17, od godz. 09:00.

3. Cel konkursu:
– prezentacja wartościowych pod względem artystycznym kolęd i pastorałek
– rozwijanie talentów muzycznych
– umożliwienie dzieciom konfrontacji własnych umiejętności z rówieśnikami
– kultywowanie tradycji i propagowanie związanego z nią rodzinnego, świątecznego śpiewania i muzykowania

4. Zasady:
  • W Konkursie mogą wziąć udział soliści/solistki, duety, oraz zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne.
  • Na potrzeby konkursu przyjmuje się, że Zespół to grupa minimum 3 osób, wykonująca utwór z wykorzystaniem głosów i/oraz instrumentów muzycznych.
  • Oddzielną kategorią są Zespoły rodzinne, składające się z rodzeństw i rodziców/prawnych opiekunów i/lub dziadków, bez ograniczeń wiekowych.
  • Kategorie wiekowe dla solistów/solistek: 4-6 lat, 7-10 lat, 11-13 lat
  • Duety oraz zespoły: 4-13 lat (z wyłączeniem akompaniatora/akompaniatorki)
  • Uczestnicy przygotowują dwa utwory konkursowe (kolędy lub pastorałki) w celu zaprezentowania przed jury.
  • Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany/połączenia kategorii. O tym fakcie uczestnik/uczestniczka zostanie poinformowany/a najpóźniej w dniu konkursu.
  • Soliści, duety oraz zespoły biorące udział w Konkursie zobowiązane są zgłosić się do uczestnictwa najpóźniej 30 minut przed rozpoczęciem przesłuchań.
  • Przesłuchania są otwarte dla publiczności
5. Kryteria oceny Jury:
  • Wykonawców oceniać będzie komisja artystyczna powołana przez organizatorów.
  • Oceniany będzie poziom artystyczny, walory głosowe oraz interpretacja wykonywanych utworów, dobór repertuaru, wrażenia estetyczne.
  • Utwory inne niż kolędy lub pastorałki nie będą podlegać ocenie jury.

6. Warunki udziału:
– zgłoszenie uczestnictwa w Konkursie poprzez wypełnienie karty zgłoszenia stanowiącej załącznik do niniejszego regulaminu
– zgłoszenia mogą być dokonywane przez placówki, organizacje oraz indywidualnie przez rodzica lub opiekuna
– zgłoszenia na formularzu załączonym do niniejszego regulaminu przyjmowane są do 27 listopada 2015r., do godz. 20.00 (osobiście w CKD, mailowo pod adresem: ckdzgierz@poczta.fm lub drogą pocztową na adres placówki)
– istnieje możliwość występu z instrumentalnym podkładem muzycznym: akompaniament własny lub podkład z nośnika; w przypadku akompaniamentu własnego w dniu przesłuchań dostępne będzie pianino cyfrowe Casio CDP-220R, a podczas koncertu galowego – fortepian.
Podkład muzyczny należy dostarczyć na płycie CD do Organizatora w celu weryfikacji jakości pliku, w nieprzekraczalnym terminie do 7 dni przed przesłuchaniami konkursowymi. Dopuszczalny format plików: MP3. W przypadku negatywnej weryfikacji podkładu, Organizator niezwłocznie poinformuje o tym fakcie Uczestnika i wyznaczy termin dostarczenia poprawionego pliku. Niezastosowanie się do powyższych wytycznych skutkuje niedopuszczeniem podkładu muzycznego.

8. Nagrody i wyróżnienia:
 Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi tego samego dnia po zakończeniu obrad komisji artystycznej, powołanej przez organizatora (przybliżoną godzinę podamy uczestnikom po terminie przyjmowania zgłoszeń)
Laureaci/laureatki oraz wyróżnieni/wyróżnione zostaną zaproszeni do udziału w koncercie galowym, który odbędzie się 18 grudnia 2015 roku w sali kameralnej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Zgierzu. Koncert będzie rejestrowany przez TV CENTRUM Zgierz i wyemitowany w programie lokalnym. Dla wyróżnionych i laureatów przewidziane są nagrody oraz dyplomy.

9. Postanowienia końcowe:
Zgłoszenie do konkursu równoznaczne jest z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych uczestników i uczestniczek oraz wykorzystaniem ich wizerunku dla potrzeb organizacji konkursu oraz promocji CKD.
Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do nieodpłatnego wykorzystania i rejestracji występu w formie dokumentacji fotograficznej, nagrania dźwiękowego, nagrania video w celach promocyjnych i dokumentalnych. Wątpliwości nt. konkursu prosimy kierować do organizatorów: Karolina Miżyńska – tel. 503 124 638 lub Katarzyna Gulej – tel. 509 719 665.

10. Zgłoszenie do Konkursu Kolęd i Pastorałek oznacza akceptację regulaminu.

11. Ostateczna interpretacja regulaminu należy do organizatorów.