☰ menu

Na podbój świata! We wrześniu wraca Akademia King Cross Praga.

sob.-sob.
06.09-06.12.2014

Wakacyjne podróże sprzyjają zaciekawianiu dzieci otaczającym je światem, bo jak wiadomo najlepszą formą nauki jest praktyka. Jednak pierwszy dzwonek wcale nie musi oznaczać końca niezwykłych wypraw. Akademia King Cross Praga rozbudza motywację do nauki u dzieci i aktywnie rozwija ich zainteresowania przez cały rok!

Praktyczne lekcje w formie zabawy

Udział w warsztatach geograficznych Akademii King Cross Praga daje dzieciom możliwość zdobywania wiedzy na temat różnych krajów, nawet tych z najodleglejszych zakątków świata, w ciekawy i niestandardowy sposób. Podczas zajęć aranżowane są między innymi spotkania z osobami pochodzącymi z omawianego w danym dniu kraju. To właśnie od nich maluchy mogą nauczyć się podstawowych słówek i czerpać wiedzę o danym regionie, jego zabytkach, kuchni czy zwyczajach breitling replica. Każde spotkanie Akademii King Cross Praga daje również dzieciom możliwość udziału we wspólnym wykonywaniu zadań plastycznych. Maluchy obecne na warsztatach otrzymają Paszporty Podróżnika, w których, jako potwierdzenie uczestnictwa w kolejnych zajęciach, stawiane będą pieczątki. Najbardziej wytrwali uczestnicy Akademii King Cross Praga, za zebranie określonej ilości pieczątek otrzymają nagrody, które będą wręczane na zakończenie cyklu spotkań.

6 września – wizyta na malowniczym Cyprze
Pierwsze zajęcia po wakacyjnej przerwie Akademii King Cross Praga odbędą się w dniu 6 września, a ich tematem będzie Cypr – magiczna kraina, w której narodziła się bogini piękna i miłości- Afrodyta. Poza najważniejszymi informacjami na temat tego kraju , jego zabytkach i kulturze dzieci poznają najważniejsze smaki regionu. Wezmą udział w warsztatach wyciskania soku ze świeżych cytrusów oraz wycinania kształtów i ludzików z arbuza . Tego samego dnia maluchy będą miały również okazję poznać fascynujący świat Morza Śródziemnego. Elementem wieńczącym pobyt na Cyprze będzie wspólne malowanie wielkiego obrazu cudownego podwodnego świata Morza Śródziemnego i żyjących w nim stworzeń.

Akademia King Cross Praga serdecznie zaprasza wszystkie dzieci w wieku od 5-10 lat do udziału w warsztatach!

Szczegółowy plan podróży 6.09 – 6.12.2014:

6 września, Cypr

2. Pokaz zdjęć
3. Warsztaty wyciskania soku ze świeżych cytrusów oraz wycinania kształtów i ludzików z arbuza
4. Warsztaty – malowanie wielkiego obrazu stworzeń żyjących w Morzu Śródziemnym
5. Konkurs z nagrodami

4 października, Rosja

2. Pokaz zdjęć
3. Warsztaty tworzenia sztucznego satelity (sputnik)
4. Warsztaty tworzenia papierowych Matrioszek
5. Poczęstunek – mini suszki Newskaja Suszka, rosyjska chałwa słonecznikowa

8 listopada, Chiny

3. Warsztaty tworzenia wielkiego papierowo-kartonowego smoka
4. Warsztaty tworzenia Wielkiego Muru Chińskiego i chińskiego pałacu
5. Poczęstunek – kasztany wodne, owoce (liczi, kumkwat, pomelo)

6 grudnia, Niemcy

3. Warsztaty tworzenia ozdób świątecznych
4. Warsztaty szycia czapek i worków na prezenty świąteczne
5. Poczęstunek – pischinger, pierniczki z czekoladą i marcepanem
6. Konkurs z nagrodami
Zajęcia odbywać się będą w godzinach 12:00 – 14:00 na placu przy restauracji McDonalds i dedykowane są dzieciom w wieku 5-10 lat. Udział w zajęciach jest bezpłatny.
Partnerami akcji są:

Regulamin akcji oraz informacje o kolejnych zajęciach znajdują się na stronie internetowej www.kingcrosspraga.pl

Centrum Handlowe King Cross Praga
Centrum Handlowe King Cross Praga zostało otwarte w 1996 roku na Pradze Południe jako pierwsze centrum prawobrzeżnej Warszawy i jedno z pierwszych w stolicy . Położone jest w bezpośredniej bliskości ważnego węzła komunikacyjnego prowadzącego z centrum miasta w kierunku Lublina i Terespola.
Powierzchnia centrum wynosi blisko 27 tys. m kw., z czego znaczną część zajmuje hipermarket Real,-. Do dyspozycji Klientów, King Cross Praga oddaje ponad 70 punktów usługowo-handlowych, dzięki którym możliwe staje się załatwienie wielu potrzeb codziennego życia w jednym miejscu. Wśród kluczowych najemców centrum znajdują się m.in. RTV Euro AGD, Sephora, CCC, Reserved, Tchibo, Camaieu, Orsay czy Vision Express.
CH King Cross Praga zarządzane jest przez firmę DTZ.
Więcej informacji dostępnych jest na stronach:
www.KingCrossPraga.pl
www.facebook.com/KingCrossPraga

DTZ
DTZ jest jedną z największych na świecie spółek świadczących usługi na rynku nieruchomości. Firma dostarcza klientom biznesowym, najemcom powierzchni komercyjnych oraz inwestorom kompleksowych usług, w skład których wchodzą: doradztwo inwestycyjne, pośrednictwo w wynajmie powierzchni handlowych, biurowych i magazynowych, property i facility management, doradztwo inwestycyjno-budowlane, wyceny, asset management. Firma zatrudnia 27 000 osób, które pracują w 225 oddziałach zlokalizowanych na terenie 45 krajów.
Więcej informacji znajduje się na stronie www.dtz.com.