☰ menu

13.10.2012

zbieg Piotrkowskiej i Piłsudskiego

Na koń! Parada jeźdźców

Sobotnia parada to wyjątkowa możliwość obejrzenia jeźdźców w strojach z różnych epok, pięknych koni, powozów i zaprzęgów przemieszczających się główną ulicą Łodzi do rynku Manufaktury. Malowniczy pochód rozpocznie się o godzinie 11:00 u zbiegu ulic Piotrkowskiej i Piłsudskiego, i powoli przesuwać się będzie w stronę Manufaktury, gdzie przez bramę główną dotrze na rynek około godziny 12:30.

To tu organizatorzy zaplanowali uroczystą prezentację uczestników parady, wywodzących się z ośrodków jeździeckich naszego regionu.

Poprzez paradę Departament Kultury Fizycznej i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi, Towarzystwo Wspierania Turystyki Konnej oraz ośrodki jeździeckie Województwa Łódzkiego promują Łódzki Szlak Konny, który jest najdłuższą w Europie trasą przeznaczoną dla miłośników turystyki konnej i aktywnej. Jego długość w chwili pierwszego oznakowania trasy wynosiła 1817 km, a obecnie przekroczyła już 2000 km.

Łódzki Szlak Konny powstał dzięki dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej. Dzięki temu, że na całej długości ma charakter spacerowo-rekreacyjny, korzystać mogą z niego nie tylko wytrawni jeźdźcy, lecz także początkujący czy rodziny z dziećmi. W trasie zatrzymać się można w ośrodkach jeździeckich oraz w nowo utworzonych miejscach postojowych.

www.manufaktura.com