☰ menu

Muzykodrom - warsztaty pracy z dźwiękiem w Katowicach
sob.
21.05.2016
Muzykodrom to nowe miejsce dla dzieci na mapie Katowic – Miasta Muzyki UNESCO. Jego bazą jest Miasto Ogrodów (Dawne Centrum Kultury Katowice, plac Sejmu Śląskiego 2). To centrum lotów w kosmos melodii, rytmu i harmonii. To miejsce, które brzmi, dźwięczy, szumi, szeleści, dzwoni, pulsuje. Czasami wypełni się najpiękniejsza muzyką – ciszą. To przestrzeń, gdzie będziemy grać, śpiewać, komponować, eksperymentować, badać, myśleć, poszukiwać i słuchać.

Na pierwszym spotkaniu muzykodromowego cyklu warsztatów poznamy instrumenty perkusyjne z różnych stron świata: bęben gadający, bęben ocena, bębny ramowe, kalimby i karimby, rur tonalne, przeszkadzajki i pomagajki, a także żółwika – diabełka, żabę, ptaszka i wiele innych. Poznamy i zagramy! Stworzymy orkiestrę improwizatorów i ruszymy w muzyczny lot. Uwaga! Będzie głośnooo!

Dokąd zawiodą nas dźwięki? Tego nie wiemy. Przyjdźcie sprawdzić! Przecież wszyscy rodzimy się perkusistami z bijącym bębnem w naszej klatce piersiowej! bum – bum, bum – bum…

Za przyjemny lot z Muzykodromu dba kapitan Asi Mina, czyli Joanna Bronisławska – muzyk, pedagog, animatorka kultury.

Warsztaty odbędą się w godzinach od 11 do 12.30.

Na zgłoszenia dzieci w wieku 6 – 9 lat czekamy do

18 maja pod adresem bow@miasto-ogrodow.eu

Ilość miejsc jest ograniczona – liczy się kolejność zapisów!