☰ menu

muzyczny spektakl dla dzieci w Warszawie

śr.
25.08.2010
PAJACYK
25 sierpnia 2010, godz. 10:30

Mijały lata  sklepik starego rozrósł się w wielki bazar, dokąd, chcąc czy nie chcąc, wszyscy mieszkańcy musieli się zwracać, jeśli mieli żyć, bo jego pożyczki były już jak łańcuch, który boleśnie przykuwał ich do niego, i nie widzieli wyjścia z tego położenia. Tak oto stary doprowadził do ruiny wiele rodzin, z każdym dniem się bogacił i umacniał swoją władzę w miasteczku. Bazar był obszerny, ciemny, a starzec, który miał serce samolubne i twarde, co wieczór przeliczał swoje pieniądze ukryte pod cegłą. Nazywał się Ezequiel i mieszkał samotnie nad swym sklepem. Pewnej zimowej nocy ktoś zastukał do jego drzwi. Był to bosy chłopiec, bardzo brudny, który wpatrywał się w niego uważnie błyszczącymi, czarnymi oczami.

Spektakl PAJACYK przekazuje publiczności takie wartości jak: dobro, uczciwość, szlachetność.

Spektakl PAJACYK opowiada historię kupca o imieniu Ezequiel, który pod wpływem filigranowego chłopca – Pajacyka, zmienia się ze złego i skąpego lichwiarza, w dobrego poczciwego dziadka.

Gdy Pajacyk pojawia się w sklepie Ezequiela, przekazuje mu list, w którym ktoś napisał, żeby stary przyjął chłopca pod swój dach i traktował go jak syna, Ezequiel, niechętnie się zgadza. Wkrótce do jego sklepu przychodzą mieszkańcy miasteczka z prośbą o udzielenie im pożyczki.  Ezequiel udziela im pożyczek, lecz w zamian żąda dużo więcej niż wartość pieniędzy, które pożycza. Pajacyk po całym dniu pracy u Ezequiela wychodzi do miasta i odwiedza kolejno mieszkańców miasteczka, odmieniając ich życie i wkrótce życie Ezequiela…

Spektakl ten jest energiczny, przepełniony hiszpańską muzyką, tańcami i dobrym poczuciem humoru – także dla dorosłych.

Spektakl polecany dla dzieci w wieku 3 – 14 lat.

Spektakl trwa 90 minut z przerwą.