☰ menu

28 listopada 2010, godz. 12.00
Dom Kultury Świt, Wysockiego 11
Poranek pt. MUZYKA DAWNYCH CZASÓW
Wystąpi zespół Proavitus zespół muzyki dawnej

Celem dydaktycznym tego koncertu jest wprowadzenie dzieci już od najmłodszych lat w estetykę renesansu, budzenie zainteresowania muzyką dawną, a przede wszystkim twórczy rozwój osobowości dziecka.

Koncert prowadzony jest przez wybitnego artystę i pedagoga Arkadiusza Bogusa. Koncert ma na celu przybliżenie walorów muzyki dawnej, czyli – umownie – powstałą umownie przed 1750 (śmierć Jana Sebastiana Bacha). Usłyszymy muzyczne perły wokalnej twórczości a capella mistrzów renesansu . Wokalna muzyka tego czasu, poprzez swoją delikatność I ulotność, stanowi istotę tamtycz czasów – bliskość człowieka z naturą I Bogiem. Najwspanialsze motety I madrygały, chanson I ballady w dzisiejszych czasach okazują się być doskonałym panaceum na pęd dziesiejszego świata.
Proavitus – (łac. dziedzictwo, spuścizna) – jest to nazwa a zarazem motto zespołu wokalno – instrumentalnego złożonego z uczniów i absolwentów szkoły muzycznej z Zduńskiej Woli. Jego głównym założeniem jest wykona oraz promocja muzyki dawnej, ze szczególnym uwzględnieniem muzyki polskiej. Zespół powstał w listopadzie 1993 roku, a jego założycielem i kierownikiem artystycznym jest Arkadiusz Bogus. Proavitus od lat utzrymuje wysoki poziom artystyczny czego potwierdzeniem jest między innymi dwukrotne zdobycie Grand Priź na ogólnopolskim konkursie interpretacji muzyki dawnej w ramach Dni Muzyki Dawnej, jak również szereg koncertów w Polsce I Europie, oraz liczne nagrania radiowe i telewizyjne.

Uciszmy zatem zmysły, ukojmy smutki i niepokoje, wsłuchajmy się w tajemnicę, która spełni się w pierwszym dźwięku, akordzie, frazie.

Rezerwacje: 22 811 01 05

Dla pierwszych PIĘCIU osób, które przesla wiadomość na adres wydarzenia@miastodzieci.pl  mamy podwójne zaproszenia na koncert. UWAGA! W tytule maila proszę wpisać "Muzyka Dawnych Czasów", a w treści: imię, nazwisko i numer telefonu. O wygranej poinformujemy zwycięzców drogą mailową.*

*)

Brak maila od redakcji www.miastodzieci.pl oznacza brak wygranej 🙁