☰ menu

Muzeum Kanału Dętka - unikalna atrakcja turystyczna
sob.-niedz.
28.08-29.08.2021
Muzeum Kanału „Dętka” to oryginalny zabytek hydrotechniki. Mieści się w Łodzi, w podziemnym, owalnym zbiorniku na wodę deszczową, która była gromadzona tam w celu płukania miejskiej sieci kanalizacyjnej. Zbiornik ten powstał w 1926 roku i mieścił około 300 metrów sześciennych deszczówki.

Muzeum Kanału „Dętka” to także unikalna atrakcja turystyczna: pierwszy w Polsce kanał otwarty dla zwiedzających, jest pionierskim założeniem muzealnym i niekwestionowaną atrakcją turystyczną Łodzi.

Przez wiele miesięcy odbieraliśmy telefony i odpowiadaliśmy na maile z pytaniami o ponowne otwarcie Muzeum Kanału “Dętka”. Dla wszystkich zainteresowanych mamy doskonałą wiadomość!

Specjalnie dla was Muzeum Kanału “Dętka” będzie czynne przez dwa sierpniowe weekendy: 21 i 22.08 oraz 28 i 29.08, w godzinach: 11:00 – 19:00.

Bilety będzie można zakupić w siedzibie głównej Muzeum Miasta Łodzi na ul. Ogrodowej 15!

Kasa biletowa czynna będzie do godziny 18:00.

Bilety: 5 zł/ os. (bilet normalny), 3 zł/ os. (bilet ulgowy)

Z uwagi na obostrzenia sanitarne wprowadzone zostały ograniczenia. Jednocześnie w Muzeum Kanału “Dętka” może przebywać maksymalnie 5 os. Prosimy również zwiedzających o zasłanianie nosa i ust.

O pełnych godzinach nasi edukatorzy opowiadać będą o historii obiektu, łódzkiej kanalizacji i rozwoju urbanistycznym Nowego Rynku, czyli Placu Wolności.

W trosce o wasze bezpieczeństwo Muzeum Miasta Łodzi zastrzega sobie prawo do zamknięcia “Dętki” w przypadku opadów deszczu!