☰ menu

21.09.2014

DLA DZIECI

Akademia Małego Odkrywcy
Spotkania warsztatowe odbywają się raz w miesiącu (w niedzielę) o godz. 11.00 i 15.00
Grupa docelowa: dzieci w wieku 6-9 lat. Obowiązuje rezerwacja miejsc. Wstęp: 5 zł od osoby

21 września
Rodzinka na drzewie, czyli genealogia dla poczatkujących – warsztaty genealogiczne przeprowadzone w oparciu o zbiory fotograficzne Muzeum Historycznego.
Prowadzenie: Joanna Gellner
Fabryka Emalia Oskara Schindlera, ul. Lipowa 4

DLA DOROSŁYCH

Muzeum bez granic
Wykłady tematyczne w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa, połączone ze zwiedzaniem miasta. Spotkania odbywają się w sobotę o godzinie 12.00.

20 września
Od stacji Podgórze Płaszów do ładowni Podgórze Wisła. Na żelaznych szlakach Królewskiego Wolnego Miasta Podgórza – wykład i spacer tematyczny prezentujący formowanie się węzła kolejowego Podgórze w latach 1855-1911, inwestycje kolejowe, które nigdy nie powstały oraz przyczyny ich zaniechania, a także omówienie kolejowej „spuścizny" podgórskich kolei połączone ze spacerem po mieście.
Prowadzenie: Dominik Lulewicz
Miejsce zbiórki: Fabryka Emalia Oskara Schindlera, ul. Lipowa 4

Krakowskie Kolokwium
Debaty na ważne tematy z historii Krakowa.

16 września, godz. 18.00
Wrzesień 1939. Czy tej klęski mogliśmy uniknąć?
Uczestnicy debaty: prof. Tomasz Gąsowski (UJ), prof. Krzysztof Kawalec (UWr), prof. Waldemar Łazuga (UAM)
Pałac Krzysztofory, Rynek Główny 35

30 września 2014, godz. 17.00
Zachód czy Wschód? O historycznych korzeniach i znaczeniu Europy Środkowej
Rynek Podziemny, Rynek Główny 1

DLA WSZYSTKICH

Kraków naprawdę dla wszystkich
Spotkania kierowane przede wszystkim do osób z dysfunkcjami wzroku i słuchu oraz niepełnosprawnych intelektualnie, w soboty o godz. 11.00.

27 września
Kraków – czas okupacji 1939-1945 – oprowadzanie po wystawie stałej z udziałem tłumacza języka migowego
Fabryka Emalia Oskara Schindlera, ul. Lipowa 4

***

Wstęp na wszystkie zajęcia jest bezpłatny, z wyjątkiem Akademii Małego Odkrywcy.

Informacja i rezerwacje:
Centrum Obsługi Zwiedzających: