☰ menu

Mówię NIE, gdy myślę NIE. Warsztat o sztuce odmawiania

Mówię NIE, gdy myślę NIE. Warsztat dla rodziców o sztuce odmawiania
sob.
17.03.2018

Drodzy Rodzice, serdecznie zapraszamy na warsztat podczas którego każdy będzie mógł zająć się swoją osobistą trudnością obszarze odmawiania dziecku. Warsztat będzie służył budowaniu dobrej relacji z dzieckiem dzięki zwiększeniu umiejętności komunikowania własnych granic.

Okazuje się, że wiele napięć, konfliktów w rodzinie powstaje w wyniku niepewności rodziców, gdy nie wiedzą co robić, co mówić dziecku. Odmawianie jest jednym z takich obszarów, bo rodzice nie chcą krzywdzić swoich dzieci, a sami nie mają dobrych doświadczeń z własnego dzieciństwa. Sztukę odmawiania dzieciom warto rozwijać, gdyż konfrontacja z odmową i sprzeciwem to jeden z warunków by dziecko rozwijało poczucie własnej wartości.

Na warsztacie poruszymy następujące zagadnienia:

Dlaczego wyznaczanie granic jest ważne w rozwoju dzieci?

Dlaczego trudno jest nam odmawiać?

Jak wyznaczać własne granice respektując granice dziecka?

Jakich słów używać, gdy chcemy czegoś zabronić, by nie skrzywdzić dziecka?

Jak z szacunkiem i miłością wyrażać niezgodę na prośby/oczekiwania dzieci?

Jak radzić sobie z poczuciem winy czy poczuciem krzywdy w sytuacji odmawiania?

KIEDY: 17.03.2018 r. (sobota) w godz. 9:00 – 15:00 (6 godz.) GDZIE: Przestrzeń dla rodziny, ul. Przy Bażantarni 11, lok. B2 (wejście od ulicy Borsuka, żółty budynek z turkusowym dachem, środkowa turkusowa furtka) KOSZT: 140 zł Maksymalnie 12 osób w grupie. Warsztat odbędzie się, gdy grupa będzie liczyła min. 6 osób.

OBOWIĄZUJĄ ZAPISY mailem lub SMS’em:e-mail: joanna@manzana.org.pltel.: 600 045 655W zgłoszeniu proszę podać: Imię i nazwisko, telefon kontaktowy oraz e-mail, tytuł wydarzenia.Info:Facebook: PRZESTRZEŃ DLA RODZINY https://www.facebook.com/przestrzendlarodziny/

Prowadząca: Joanna Ogrodowska – psycholog, psychoterapeuta, trener warsztatu psychologicznego , certyfikowany  trener Familylab Polska.

Od 2005 roku w Fundacji Rozwoju Umiejętności Psychospołecznych MANZANA prowadzę warsztaty psychologiczne, psychoterapię i udzielam indywidualnego wsparcia psychologicznego. Pracuję z rodzicami, młodzieżą, nauczycielami.Kieruję się filozofią Porozumienia Bez Przemocy (NVC), Rodzicielstwa Bliskości, propaguję wartości duńskiego pedagoga Jespera Juula. Przedkładam indywidualne potrzeby klienta nad konkretne metody pracy, dlatego korzystam z dorobku różnych podejść terapeutycznych. Wierzę w moc relacji. Fascynuje mnie życie, drugi człowiek i ludzie w relacjach. Dziecko postrzegam jako kompetentnego, zintegrowanego człowieka, który do właściwego rozwoju potrzebuje prawdziwego kontaktu i akceptacji. W swojej pracy wspieram życie w rodzinie – relacje budowane na uznaniu potrzeb, emocji i pragnień. Wspieram innych na drodze do akceptacji, uznania i odkrywania tego, co w nas piękne. Jestem współzałożycielką i Wiceprezesem Fundacji MANZANA. Mama Hani i Julii.

 

 

Exit mobile version