☰ menu

Mosty między miastami – świąteczne koncerty w Krakowie

pon.-wt.
14.12-15.12.2015

Filarami tego międzynarodowego mostu są młodzi artyści – członkowie zespołów folklorystycznych i wokalno-tanecznych oraz soliści, którzy już od kilkunastu lat spotykają się w grudniu w miastach partnerskich projektu, aby wspólnie kolędować, śpiewać, tańczyć i składać sobie życzenia świąteczno-noworoczne ciesząc się, że jak co roku znów mają okazję spotkać się z rówieśnikami z Polski, Słowacji i z Ukrainy.

Na zimowej estradzie Targów Bożonarodzeniowych w Rynku Głównym przez kolejnych pięć dni (11-15 grudnia) występować będą młodzi wykonawcy – przedstawiciele krakowskich szkół, domów i ośrodków kultury oraz zagraniczni goście z Bratysławy i Lwowa. Program koncertów jest bardzo różnorodny: od folkloru, poprzez chóralne wykonania kolęd i pastorałek, a skończywszy na repertuarze zimowo-rozrywkowym, nie tylko wokalnym, ale również tanecznym.

Uroczyste otwarcie projektu zaplanowano na sobotę (12 XII) o godz. 12:00. Tego samego dnia o godzinie 10:30 zespoły artystyczne z Bratysławy i Lwowa spotkają się w Sali Fontany Muzeum Historycznego z przedstawicielem władz Krakowa. Udział w tym spotkaniu oraz w inauguracji projektu „Mosty Między Miastami" na estradzie Targów Bożonarodzeniowych w Rynku Głównym potwierdzili również Konsul Generalny Słowacji i Konsul Generalny Ukrainy.

Godziny rozpoczęcia koncertów na estradzie Targów Bożonarodzeniowych w Rynku Głównym: 11 XII – 16:00, 12 XII – 11:55, 13 XII – 12:00, 14 XII – 17:20, 15 XII – 15:45.

Realizatorem międzynarodowego projektu „Mosty Między Miastami" jest Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana we współpracy z firmą ARTIM – organizatorem Targów Bożonarodzeniowych.