☰ menu

Morze LEGO nad Bałtykiem

czw.-niedz.
31.07-31.08.2014

Prezentowane na kilkuset metrach kwadratowych konstrukcje to w pełni autorskie projekty klockowych pasjonatów. – Z klocków LEGO® można zbudować wszystko – liczy się tylko pomysł i wyobraźnia. Imponująca i niebywale kreatywna wystawa „Morze klocków" jest tego namacalnym dowodem. Nadmorskie miasteczko z restauracjami, lodziarniami, plażą, opalającymi się wczasowiczami i pływającymi surferami czy gigantyczne zwierzęta np. skorpiony, ważki czy pająki to tylko niektóre z oryginalnych budowli stworzonych przez autorów ekspozycji – mówi Katarzyna Śmietanka, Associate Marketing Manager w LEGO Polska. I dodaje: Pomysłodawcami i twórcami wystawy „Morze klocków" są członkowie stowarzyszenia ZBUDUJMY.TO, skupiającego tzw. AFOLS′ów, czyli dorosłych miłośników LEGO. Łącznie z pasjonatami zrzeszonymi w Stowarzyszeniu LUGPOL, polskim oddziale międzynarodowej sieci LUGNET, tworzą już 1.250-osobową społeczność, która z roku na rok systematycznie się powiększa.

Dla adeptów klockowej pasji nie ma rzeczy niemożliwych. Zwiedzający wystawę w Swarzewie zobaczą m.in. kilku

metrowy lunapark z kręcącymi karuzelami, miasteczko westernowe, terminal kontenerowy czy makietę kolejową z jeżdżącymi po niej pociągami. Kreatywni budowniczowie nie zapomnieli też o akcentach morskich i militarnych – skonstruowali m.in. model ORP Błyskawica czy ORP Burza, dziesiątki modeli czołgów i samolotów, a nawet makietę bitwy pancernej „Wrzesień 1939" i niesamowite statki kosmiczne. Wśród pieczołowicie przygotowanych eksponatów znalazły się także takie perełki, jak: skate-park, galeria sztuki, organy kościelne czy piękna kopenhaska kamienica. Dodatkową atrakcją wystawy jest największy na świecie ludzik LEGO – marynarz mierzący prawie 5 metrów wysokości! Wita wszystkich zwiedzających już przed budynkiem Muzeum Kocham Bałtyk, gdzie zorganizowano ekspozycję. W dniu jej otwarcia przeleciał helikopterem nad polskim morzem z lotniska w Jastarni wzdłuż Zatoki aż do Gdyni i Sopotu.

Wystawa „Morze klocków" – Muzeum Kocham Bałtyk w Swarzewie koło Władysławowa:

– w czerwcu od poniedziałku do piątku w godz. 10-18.00, w weekendy w godz. 10-20.00,

– w lipcu i sierpniu od poniedziałku do niedzieli w godz. 10-21.00.

Cena biletów: 5 zł – dzieci do lat 10, 15 zł – pozostali zwiedzający.

Więcej informacji:

www.morzeklockow.pl