☰ menu

Moderniści dzieciom. O projektowaniu wnętrz, mebli i zabawek dla najmłodszych

czw.
11.12.2014

Wykład Weroniki Szerle z cyklu Modernizmy i modernizacje. Moderniści dzieciom. O projektowaniu wnętrz, mebli i zabawek dla najmłodszych.

Muzeum Miasta Gdyni

11 grudnia 2014 r.

Godz. 18:00

Wstęp wolny

Podczas wykładu Weronika Szerle opowie o polskich projektantach i artystach, takich jak Jan Kurzątkowski, Olgierd Szlekys czy Zofia Stryjeńska, którym potrzeby dzieci nie były obce. Dowodem tego są stworzone przez nich meble i zabawki dla najmłodszych. Opowie także o miejscach wyjątkowych takich jak pokój dziecinny na m/s „Batorym" jak również o kultowych, drewnianych klockach produkowanych w międzywojennej Warszawie. Przedstawione zostaną projekty mebli dla dzieci niezwykłej dizajnerki, Teresy Kruszewskiej, które powstały podczas jej pobytu w Stanach Zjednoczonych. Kilka słów zostanie również poświęconych „ikonom dizajnu dziecięcego" i ich twórcom z USA, Włoch i Skandynawii.