☰ menu

Moc audiowizualnych atrakcji dla dzieci i rodziców

sob.-niedz.
26.09-27.09.2015

 

Stopklatka pracy Halobajki prezentowanej w podczas festiwalu

Na jedyny taki festiwal kultury audiowizualnej w Polsce NInA Wersja Beta (25-27.09) w siedzibie Narodowego Instytutu Audiowizualnego na warszawskim Służewie zapraszamy również całe rodziny: rodziców z dziećmi czy dzieci z dziadkami. Będzie można wspólnie odkrywać i tworzyć cyfrowe opowieści, wziąć udział w grze miejskiej na muzycznych ulicach Służewa i Ursynowa czy oglądać krótkie metraże z różnych zakątków świata. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Filmy na śniadanie | Smaczny początek Kina Dzieci
o godz. 15.00 zapraszamy na warsztaty, podczas których zeskanujemy i opiszemy wybraną fotografię, tworząc wokół niej osobistą opowieść. Cyfrowa dokumentacja pojedynczych historii złoży się na wspólną, multimedialną prezentację oglądaną przez uczestników festiwalu. Warsztaty są realizowane we współpracy z Towarzystwem Inicjatyw Twórczych ę. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja. http://www.nina.gov.pl/wydarzenia/historia-jednej-fotografii-warsztat-27-09/ .
Domowe archiwum | Festiwalowa akcja digitalizacyjna
w muzycznej grze miejskiej „Miasto Stereo" ulicami Służewa i Ursynowa. Nie ma tu żadnej filharmonii, sali koncertowej, a nawet klubu muzycznego. To jednak właśnie w tej okolicy znajduje się najwięcej ulic muzycznych na kilometr kwadratowy. Uczestnicy gry, przygotowanej przez Pracownie Dwie Ole, będą musieli odnaleźć ukryte radionadajniki i wykonać zakodowane w nich zadania,
a dzięki temu – zdobędą nagrody.
o godz. 10.00. Zbiórka w siedzibie NInA.
i muzycznej klasyki odbędzie się w niedzielę, 27 września o godz. 16.30 na dziedzińcu NInA.

W sobotę 26.09, między 10.00-12.00 przy rodzinnym śniadaniu będzie można obejrzeć pięć wielokrotnie nagradzanych krótkometrażowych filmów dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Filmowe śniadanie odbywa się w ramach festiwalu filmowego Kino Dzieci, który w zeszłym roku przyciągnął do kin ponad 11 tysięcy widzów.

Więcej o festiwalu Kino Dzieci na: 

kinodzieci.pl oraz facebook.com/dzieciakinahoryzoncie.

Historia jednej fotografii | Warsztat

Czy spośród zdjęć zgromadzonych w swoim domowym, rodzinnym archiwum jesteś w stanie wybrać to jedno, wyjątkowe? Fotografię, z którą wiąże się niezwykła historia, która budzi szczególne emocje lub jest ciekawym dokumentem zmieniających się czasów? W sobotę i niedzielę, 26 i 27 września

Podczas festiwalu będzie można także zdigitalizować kolekcję rodzinnych nagrań wideo, a przy okazji odświeżyć wspomnienia z przeszłości. Wszystko podczas akcji „Domowe archiwum". By wziąć w niej udział należy wcześniej zarejestrować się poprzez stronę. http://www.nina.gov.pl/wydarzenia/domowe-archiwum-festiwalowa-akcja-digitalizacyjna-26-09/ .

Miasto stereo | Gra miejska

W sobotę w samo południe i w niedzielę o godzinie 10.00 będzie można wziąć udział

By wziąć udział w zabawie należy się zapisać http://www.nina.gov.pl/wydarzenia/miasto-stereo-gra-miejska/. Gra rozpocznie się 26.09 o godz. 12.00 i (dla drugiej grupy) 27.09

Międzypokoleniowy big-band | 3275 kg Orchestra

Weź dziecko, dziadka, mamę, wujka lub siostrzenicę i rozsiądź się wygodnie w kolorowych pufach na koncercie 30-osobowego międzypokoleniowego big-bandu 3275 kg Orchestra pod wodzą Macieja Trifonidisa Bielawskiego – koncert pod znakiem spotkania jazzowych fraz, klezmerskiej energii

Kącik dziecięcy w ramach interaktywnej wystawy „Opowiadanie na nowo"

Podczas towarzyszącej festiwalowi wystawy najlepszych projektów crossmediowych (tzw. webdoców) z całego świata nie zabraknie prac przeznaczonych dla dzieci, które zaciekawią także dorosłych oraz prac dedykowanych dorosłym, które mogą być interesujące również dla dzieci. Wśród nich m.in. Halobajki nominowane do nagród Webby nazywanych „Oskarami internetu" czy Bla bla – bajka na komputer o międzyludzkiej komunikacji produkcji National Film Board of Canada. Wszystkie „eksponaty" domagają się interakcji ze strony odbiorców.

Wystawa jest otwarta przez cały czas trwania festiwalu (25-27.09), a także po jego zakończeniu do 18.10 w godzinach pracy Instytutu.

W niedzielę, 27 września między 12.00 a 16.00 zapraszamy także na Ninówkę, czyli nieformalną festiwalową domówkę NInA w formie pikniku na dziedzińcu. W programie nie zabraknie aktywności przygotowanych z myślą o rodzinach – od warsztatów składania origami, przez garażową wymienialnię muzyki i książek aż po karaoke.

Więcej na www.nina.gov.pl

http://www.nina.gov.pl/projekty/festiwal-nina-wersja-beta-cyfrowe-opowiesci/program/

Festiwal NInA Wersja Beta odbędzie się w dniach 25-27 września w zmodernizowanej siedzibie Narodowego Instytutu Audiowizualnego (NInA) na warszawskim Służewie. To festiwal kultury audiowizualnej, będący kontynuacją „Kultury 2.0" – wydarzenia organizowanego przez Instytut w ubiegłych latach, w rozszerzonej, pojemniejszej formule szeroko uwzględniającej misję NInA: archiwizowanie, digitalizowanie i udostępnianie kultury. Tegoroczna edycja festiwalu poświęcona będzie „Cyfrowym opowieściom". Podczas festiwalu będzie można dowiedzieć się m.in. co to jest interaktywny storytelling i webdoc, jaka będzie przyszłość mediów i kina lub czy internet zwalnia?

W programie festiwalu znajdą się m.in. plenerowe pokazy interaktywnych teledysków Pharrella Williamsa czy Boba Dylana, spotkania z wizjonerem mediów cyfrowych prof. Lvem Manovichem z Nowego Jorku, eksperymenty ze sztuką nowych mediów podczas wystawy, na której cyfrowe eksponaty żyją własnym życiem, warsztaty programowania dla dzieci czy spotkania z twórcami i producentami form audiowizualnych z całego świata m.in. z National Film Board of Canada, z francusko-niemieckiej telewizji Arte czy dziennika The Guardian.

Festiwal będzie znakomitą okazją, by przyjrzeć się nowym sposobom opowiadania historii, dzięki możliwościom, które pojawiają się wraz z rozwojem mediów cyfrowych. To także szansa na odwiedzenie zmodernizowanego budynku NInA i piknik na nowym dziedzińcu, który właśnie otwiera się na publiczności.

Festiwal Filmowy Kino Dzieci to wielkie święto filmów dla najmłodszych i okazja do wyjątkowych rodzinnych przeżyć. Jego druga edycja odbędzie się w dniach 26 września – 4 października w  kilkunastu miastach w Polsce. W programie 70 opowieści – animacji, fabuł i krótkich metraży. To tytuły nagradzane na międzynarodowych festiwalach i oklaskiwane przez małoletnich widzów na całym świecie. Wiele z nich w Polsce można będzie obejrzeć po raz pierwszy. Wśród festiwalowych propozycji są nominowane do Oscarów krótkie metraże: Ja i mój rower oraz Boogaloo i Graham, a także brazylijska animacjaChłopiec i świat (odkrycie prestiżowego Annecy International Animatef Film Festival). Na zaproszenie festiwalu przyjedzie Gunilla Bergström, autorka słynnych książek o Albercie Albertsonie, by razem z polskimi dziećmi obejrzeć swojego bohatera na dużym ekranie. Ważnym wydarzeniem będzie pokaz Magicznych świąt Kacpra i Emmy, czyli bijącej rekordy frekwencyjne w Norwegii opowieści o parze przedszkolaków. Pierwsza część serii „Kacper i Emma" zdobyła najważniejsze nagrody ubiegłorocznego Kina Dzieci i w tym roku podczas festiwalu ukaże się na DVD. Kino Dzieci to nie tylko pokazy filmowe, ale również wydarzenia łączące film, muzykę, sztuki wizualne i dobrą zabawę.

Exit mobile version