☰ menu

Młodzieżowy Dom Kultury w Zgierzu

pon.-pt.
21.03-08.04.2011

W Zgierzu, na ulicy Długiej, w przytulnym budynku o białych ścianach, rezyduje… Kameleon

, przyjaciel najmłodszych. Sympatyczny pasiasty zwierzak zaprasza dzieci w gościnne progi domu kultury i patronuje wszystkim wydarzeniom, które się w nim odbywają.
W Młodzieżowym Domu Kultury w Zgierzu wciąż coś się dzieje. Nie ma miejsca na nudę, a animatorzy wciąż zaskakują nas swoimi pomysłami. Regularnie odbywają się zajęcia muzyczne, plastyczne i językowe pod okiem doświadczonych i kreatywnych instruktorów. Pod egidą ośrodka działają grupy teatralne: „Maniek",  "Wielokropek", Teatr "Poprzecznie Prążkowani" oraz Teatr uliczny. Prowadzący zajęcia stawiają sobie za cel rozwijanie uzdolnień uczestników i ich pewności siebie w przyjaznej atmosferze bezpośredniego kontaktu .

Sztandarowym przedsięwzięciem MDK w Zgierzu jest Ogólnopolski Festiwal „Młodych Bajanie przez Śpiew i Malowanie”, który rokrocznie odbywa się pod patronatem Miasta Dzieci. Poprzednia edycja samego konkursu plastycznego to 540 prac nadesłanych przez dzieci z całego kraju!  W tym roku uczestnicy konkursu plastycznego mają za zadanie stworzyć komiks, w którym nie może zabraknąć naszego ulubionego bohatera, Kameleona. Natomiast na kolejną odsłonę części wokalnej Festiwalu zapraszamy za rok!

Już teraz zachęcamy do udziału w najnowszym projekcie MDK –  IX Zgierskim Festiwalu Sztuk Wszelakich Kameleon ′2011. W programie mnóstwo imprez, które będą się odbywać przez cały rok , aż do wigilii z MDK, która 15 grudnia zakończy Festiwal.  Sport, kultura, zabawa – dla młodszych i starszych dzieci – od warsztatów plastycznych, poprzez pływanie, aż do rockowych koncertów!
W najbliższym czasie, już 8 kwietnia,  statuetka naszej maskotki – Kameleon – powędruje do najbardziej zasłużonych podczas uroczystej GALI KAMELEONA 2011.  Jak co roku Kapituła Kameleona  przyzna nagrody w czterech kategoriach: Szczególne Osiągnięcia Artystyczne, Działalność na Rzecz Społeczności Lokalnej, Media, oraz Sponsor Roku. Dwie pierwsze kategorie mają charakter otwarty – każdy mógł zgłosić kandydata do wyróżnienia.

A tak może wyglądać MDK po rozbudowie – zobacz więcej.

Młodzieżowy Dom Kultury w Zgierzu to niezastąpione miejsce na kulturalnej mapie regionu łódzkiego. Wobec widma zamknięcia placówki, liczni wychowankowie, rodzice i sympatycy stanęli w jej obronie. Takiej instytucji po prostu nie może zabraknąć! Ostatnio ośrodek, który w przyszłym roku ukończy zacnych 60 lat, został wyróżniony przez Minister Edukacji  Narodowej prestiżowym tytułem Miejsca Odkrywania Talentów i jest jedyną taką instytucją w powiecie zgierskim.

"Istniejemy, by wspierać młodzieńcze zapały,
Doprowadzić młodych do sławy i chwały,
Rozwijać intelekt, kulturę, tężyznę,
Wychować mądrą kobietę i mądrego mężczyznę."

Zapraszamy do Zgierza!

Poczytaj, jak Kameleon wyrusza w świat, i zabierz go ze sobą!

Akcja przekaż 1% podatku na rzecz Stowarzyszenia Kameleon