☰ menu

MIT zaprasza - Cargo Bike Festiwal
sob.
14.09.2024
Raz w roku w jednym z polskich miast odbywa się zlot użytkowników rowerów towarowych. W 2024 roku miejscem jubileuszowego, bo już 10. spotkania jest Muzeum Inżynierii i Techniki w Krakowie, które jest partnerem wydarzenia.

W sobotę, w godzinach 11.00-18.00, na muzealnym dziedzińcu w Zajezdni przy ul. św. Wawrzyńca 15 stać będą stoiska promujące jazdę rowerami towarowymi. Organizatorzy zapowiadają moc atrakcji, w tym możliwość testowania rowerów cargo i rowerów ze wspomaganiem elektrycznym. Odbędą się także panele dyskusyjne na temat nowoczesnej mobilności miejskiej. Na rowerowe święto zapraszamy rodziny z dziećmi, przewidziane są też animacje dla młodszych dzieci.

Cargo Bike Festiwal
X Ogólnopolski Zlot Rowerów Towarowych
sobota 14 września 2024, godz. 11.00-18.00
Dziedziniec Muzeum Inżynierii i Techniki
Zajezdnia przy ul. św. Wawrzyńca 15

Informacja od organizatorów:
Wydarzenie rozpocznie Wielki Towarowy Przejazd Rowerowy, w sobotę 14 września, zbiórka o godzinie 10:00 na Placu Szczepańskim. Przejeżdżamy malowniczą częścią Centrum wzdłuż Plant, a potem przejazdem przez Kraków kierując się na Kazimierz. Zapraszamy wszystkich! Wszyscy rowerzyści mile widziani! Nie trzeba mieć roweru towarowego, można towarzyszyć nam z górskim, miejskim, czy szosą. Metą przejazdu będzie Muzeum Inżynierii i Techniki, które X Ogólnopolski Zlot Rowerów Towarowych ugości w swoich progach.

W ramach tegorocznego zlotu odbędą się również Towarowe Zawody Rowerowe. Zapraszamy wszystkich ochotników do udziału. A gra jest warta uwagi: do zdobycia będzie rower towarowy! Na czas zawodów 14.09.2024 w godzinach 13-17 będzie wyłączona z ruchu kołowego ul. Wąska w Krakowie.

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezydenta Miasta Krakowa Aleksandra Miszalskiego.

Szczegóły na stronie www.cargobikefestival.pl

Oraz na FB: https://www.facebook.com/CargoBikeFestPL