☰ menu

pt.-niedz.
01.01-31.01.2016

Poczuj magię świąt

Wizyta w Wiosce Świętego Mikołaja to wyjątkowa okazja by poczuć niezapomnianą magię świąt Bożego Narodzenia. Krocząc oświetloną ścieżką dochodzimy do Chaty oraz Pracowni Św. Mikołaja, gdzie przed wejściem Elf Dzwoneczek uroczyście odczytuje regulamin wioski oraz zaprasza do wspólnej zabawy. Świąteczna aranżacja, bajkowo przyozdobione chaty, oraz mieszkańcy samej wioski tworzą niezapomniane, klimatyczne miejsce, które możemy odwiedzać w krótkim czasie, tylko raz do roku.

Zostań pomocnikiem Świętego Mikołaja – certyfikaty czekają!
Chata Świętego Mikołaja to miejsce, w którym Mikołaj przyjmuje swoich gości, rozmawia z nimi, opowiada ciekawe historie i zadaje zagadki. Mikołaj dba o odwiedzających częstując wszystkich herbatą. Tutaj można napisać do niego list, stworzyć listę życzeń oraz sprawdzić, jak działa niszczarka złych uczynków. By zostać pomocnikiem Świętego Mikołaja i otrzymać specjalny certyfikat należy włożyć mikołajkową czapkę i rozwiązać kilka świątecznych zagadek.

Pracownia artystyczna z Elfem Akwarelkiem
W Pracowni Świętego Mikołaja, pod czujnym okiem Elfa Akwarelka, powstają wyjątkowe, ręcznie robione ozdoby choinkowe, kartki bożonarodzeniowe czy zimowe pejzaże na kaflach. Wszystkie prace zabierane są przez ich twórców i mogą zostać świątecznym upominkiem dla bliskiej osoby lub oryginalną pamiątką z pobytu w Wiosce Świętego Mikołaja.

Kapitan Mikołaj zaprasza na pokład
Brak śniegu to nie problem, by wyruszyć w niezapomnianą podróż ze Świętym Mikołajem. Kapitan Mikołaj zaprasza na podkład opancerzonego transportera militarnego i wyprawę po poligonie. Gdy tylko na ziemię spadnie biały puch Święty organizuje niezapomniane kuligi. Niezależnie od pogody wspaniałej, świątecznej atmosfery nie brakuje. Przejażdżkę finalizuje zimowa zabawa przy ognisku połączona z pieczeniem kiełbasek.

Wioska Świętego Mikołaja w Mazurolandii, to miejsce do wspólnych zabaw, gdzie można kreatywnie spędzić czas, rozwijać wyobraźnię, spełnić marzenia i poczuć magię świąt.

Dodatkowo, w ramach biletu wstępu do Wioski Świętego Mikołaja można obejrzeć miniatury najpiękniejszych zabytków regionu w Parku Miniatur Warmii i Mazur oraz Mazurskie Muzem Militariów z setkami eksponatów z okresu II wojny światowej, makietami: Wilczego Szańca i zamachu na A. Hitlera.

Godziny otwarcia Wioski Świętego Mikołaja
Pon.-Pt.: 9.00-15.00; Sb.-Nd.: 11.00-17.00
Goście proszeni są o wcześniejszą rezerwację.
Bilety wstępu: od 19 zł/os.
Szczegóły na www.mazurolandia.pl
Program dla grup: www.mazurolandia.pl
Wioska Świętego Mikołaja w Mazurolandii
GIERŁOŻ przy drodze Kętrzyn-Węgorzewo, 1 km za Wilczym Szańcem!

ODLEGŁOŚCI
Kętrzyn – 10 km