☰ menu

MIKOŁAJ W BECEKU: spektakl teatralny dla dzieci

niedz.
05.12.2010

Obok Starej Latarni, Ołowianego Żołnierzyka i innych andersenowskich bohaterów, pojawi się na scenie nawet odpowiednik Scrooga – odpychający Pan Barnet, który jak na bajkę przystało, w finale ulega duchowej przemianie.

Pan Andersen w Noc Wigilijną pozwala Piotrusiowi zmienić zakończenie napawającej smutkiem bajki o "Dziewczynce z zapałkami" – po to, aby właśnie w tę szczególną Noc wszystkie dzieci na świecie były szczęśliwe.

„Wigilijna Noc Piotrusia"

jest dużym teatralnym widowiskiem, w przepięknych dekoracjach projektu Elżbiety Jodłowskiej, z atrakcyjnymi piosenkami skomponowanymi przez Ewę Kornecką, w aranżacji Krzysztofa Suchodolskiego.

Autor: Marzena Kaszubiak

Reżyseria : Anna Kasprzyk

Scenografia : Elżbieta Jodłowska

Obsada :

Piotruś – Filip Bochenek,

Andersen, Dziewczynka z Zapałkami – Monika Filipowicz / Ewa Breguła

Matka Piotrusia, Pani Latarnia, Pani Poezja – Sylwia Garbowicz

Pan Barnet, Stróż Bajek – Grzegorz Juras

Realizacja: Teatr Cracovia

SCENA FAMILIJNA – MIKOŁAJ W BECEKU: spektakl teatralny dla dzieci „Wigilijna Noc Piotrusia""

Miejsce: BECEK Bytomskie Centrum Kultury, ul. Żeromskiego 27

Data: 5.12.2010

Ceny biletów:
normalny: 15,00 zł

* * * * * * * * * * * *

UWAGA! MAMY DLA WAS BAJECZNĄ NIESPODZIANKĘ!

Po spektaklu będzie można nabyć fantastyczną książkę napisaną przez Marcina Hałasia – NIEZWYKŁY BYTOM. HISTORIA MIASTA DLA DZIECI. Koszt bajecznej inwestycji to 15 zł – dzięki niej dowiecie się o Grodzie na Wzgórzu, Srebrnym Bytomiu, Czterech państwach i trzech narodach, poznacie to, co bliżej nieba, czyli bytomskie kościoły, zawrzecie znajomość z najprawdziwszym bytomskim kopciuszkiem, wielkim burmistrzem, a nawet najprawdziwszą księżniczką, która została sługą… Miło nam również powiedzieć, że autor będzie książki podpisywał i będzie można z nim porozmawiać np. o bytomskich smokach 🙂

Zapraszamy i serdecznie polecamy!