☰ menu

Mikołaj Kropielnik z Olsztyna

pt.
17.09.2010

Przedstawienie nawiązuje do tradycji włoskiej komedii dell’arte oraz do konwencji ludowego teatru lalkowego XVIII i XIX w., których bohaterami są: włoski Pulcinella i francuski Polichinelle. Twórcy olsztyńskiego spektaklu

mają ambicje stworzenia własnego, lokalnego bohatera, o cechach wspólnych z włoskim i francuskim pierwowzorem.
Mikołaja Kropielnika cechuje bowiem, podobnie Poliszynela pogarda dla postaci śmierci, diabła, czy władzy w osobie policjanta i z tego powodu często wpada w tarapaty.
Spektakl będzie pokazem kunsztu animacyjnego dwójki aktorów-lalkarzy – Jarka Cupriaka i Tomasza Czaplarskiego.
Przedstawienie wpisane jest w rocznicę śmierci Mikołaja Kopernika. Prezentowane będzie nie tylko w teatrze, ale i na ulicach warmińskich i mazurskich miast i miasteczek.

17 Piątek 10:00 Mikołaj Kropielnik z Olsztyna Scena kameralna