☰ menu

Miejsce przyjazne maluchom z niepełną sprawnością

wt.-niedz.
02.09-28.09.2014
Na te wszystkie pytania będą szukać odpowiedzi organizatorzy akcji: agencja PR Inspiration, Gazeta Wyborcza oraz portal Wrota Małopolski, którzy wspólnie szukają miejsc przyjaznych maluchom w tym roku po raz pierwszy także miejsc dostosowanych są do potrzeb dzieci z niepełną sprawnością.

Wysokie krzesełka, zakaz palenia, specjalne menu, oferta edukacyjna, kącik zabaw czy udogodnienia do wjazdu wózkiem – nieustanne poszukiwania miejsc, w których dzieci będą się czuły dobrze i bezpiecznie trwają od 2006 r. Najlepsze obiekty zostają oznaczone certyfikatem i naklejką z logo akcji.

Dodatkowo w tegorocznej akcji po raz pierwszy organizatorzy będą szukać miejsc przyjaznych dzieciom z niepełną sprawnością.

Każde dziecko i każdy rodzic powinien czuć się dobrze w naszym mieście. Nazwa akcji "Miejsce przyjazne maluchom" bierze pod uwagę wszystkie dzieci. W tym roku, ze szczególną uwagą, chcemy poznać potrzeby rodziców i dzieci z niepełną sprawnością – mówi Karina Grygierek z PR Inspiration, inicjatorka akcji. Jestem przekonana, że w Krakowie są takie miejsca i wielu właścicieli firm komercyjnych jest w stanie dostosować przestrzeń do potrzeb takich dzieci – do czego gorąco zachęcam! – dodaje Karina Grygierek.

W tym roku organizatorzy akcji skupią się także na placach zabaw. Przez cały czas trwania akcji będzie można wysłać zdjęcia placów zabaw znajdujących się w Krakowie, które następnie zostaną ocenione przez ekspertów. Dodatkowo na stronie www.miejsceprzyjaznemaluchom.com.pl powstanie mapa placów zabaw, gdzie rodzice będą mogli zabrać dzieci.

Miejsca do udziału w akcji można zgłaszać już od 1 września do 28 września. Należy wypełnić odpowiedni kwestionariusz (do pobrania ze stron: www.miejsceprzyjaznemaluchom.com.pl oraz krakow.gazeta.pl) i wysłać na adres maluchy@krakow.agora.pl. Zgłoszenia przyjmowane są w 6 kategoriach: klubokawiarnie, gastronomia, rozrywka, kultura, instytucje publiczne oraz firmy komercyjne. Ponadto sprawdzone miejsca mogą proponować rodzice. W tym roku po raz trzeci zgłoszenia mogą wysyłać miejsca i instytucje z małopolskich miast: Biały Dunajec, Biecz, Bochnia, Borzęcin, Brzesko, Chrzanów, Dąbrowa Tarnowska, Dobczyce, Drwina, "Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim" z siedzibą w Brzezince, Gnojnik, Gorlice, Jordanów, Kęty, Kościelisko, Koszyce, Limanowa, Myślenice, Niepołomice, Nowy Sącz, Oświęcim, Poronin, Słopnice, Tarnów, Wadowice, Wieliczka, Wielka Wieś, Zakopane

Weryfikacja zgłoszeń potrwa od 28 września do 12 października. O nagrodzonych w tegorocznej edycji będzie można dowiedzieć się ze specjalnego dodatku w Gazecie Wyborczej. Uroczysta gala rozdania certyfikatów przewidziana jest na 19 października w Muzeum Lotnictwa.