☰ menu

Międzynarodowy Festiwal Filmów dla Dzieci

pon.-śr.
07.12-09.12.2015

Od pierwszej edycji (2008 roku) odbywa się jednocześnie w kilku miastach Południowej Polski

. Centrum życia festiwalowego jest kino Kijów.Centrum w Krakowie.

W ramach festiwalu odbywają się liczne projekcje filmowe, podczas których widzowie mogą obejrzeć produkcje z całego świata – fabularne filmy pełnometrażowe, interesujące krótkometrażowe historie oraz barwne animacje.

Program festiwalowy obejmuje również wiele wydarzeń towarzyszących. Odbywają się liczne warsztaty, spotkania, konkursy i zabawy.

Wydarzenie ma na celu promocję sztuki filmowej wśród dzieci i młodzieży oraz stworzenie warunków do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym i twórczego spędzania czasu. Festiwal do niepowtarzalna okazja do obejrzenia najnowszych produkcji, do spotkań z aktorami i osobistościami świata filmu i mediów oraz do uczestniczenia do warsztatach filmowych i audiowizualnych.

Organizatorem festiwalu jest Fundacja Rozwoju Kina z siedzibą w Krakowie. Mecenasami wydarzenia są Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Gmina Miejska Kraków i Województwo Małopolskie, Rzecznik Praw Dziecka, Wojewoda Małopolskie oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.

www.ffdd.pl