☰ menu

Miastotwory – warsztaty architektoniczne dla dzieci

niedz.
21.07.2013

Jak poukładać miejskie puzzle, żeby do siebie pasowały? Na warsztatach Miastotwory, pod okiem absolwentów Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, dzieci będą mogły poznać proste metody projektowania. W efekcie zabawy powstanie makieta miasta, na której będziemy poszukiwać ładu przestrzennego.

Na warsztaty zapraszamy dzieci w towarzystwie opiekunów. Obowiązują zapisy przed wejściem. Zapisy odbywają się w hallu środkowego wejścia do budynku i rozpoczynają się na 30 min przed rozpoczęciem zajęć, decyduje kolejność zgłoszeń.

Dla kogo i kiedy?

Dla dzieci 7–12 lat
niedziele, w godz. 11.00–13.00
CNK, wejście B

Program Miastotworów na całe lato:
21 lipca 2013 – GRA W MIASTO
Jak poukładać miejskie puzzle, żeby do siebie pasowały? Pokażemy proste metody projektowania i poszukamy ładu przestrzennego.

28 lipca 2013 – REKLAMACJA
Reklama w przestrzeni publicznej to problem zarówno dużych, jak i małych mieszkańców miast. Wspólnie stworzymy miasto jak z reklamy.

4 sierpnia 2013 – MOSTO-MIASTO
Most przez rzekę, most nad autostradą – wykorzystajmy miejską przestrzeń jak najlepiej! Poznamy różne konstrukcje mostów i nauczymy się, jak można je dodatkowo wykorzystać.

11 sierpnia 2013 – INFRA-MIASTO
Tramwaj, autobus, metro. Poznajemy sposoby rozwiązywania problemów komunikacji w mieście i próbujemy wspólnymi siłami rozwiązać miejski supeł drogowy.

18 sierpnia 2013 – MIASTO W CHMURACH
Chodzące miasto, plug-in city… miasto w chmurach! Poznajemy fantazyjne koncepcje miast i tworzymy własne urbanistyczne wizje przy pomocy niekonwencjonalnych materiałów.

25 sierpnia 2013 – MIASTO PRZYSZŁOŚCI
Wysyłamy misję badawczą na Księżyc z zadaniem stworzenia tam nowej ludzkiej siedziby. Co będzie nam potrzebne w kosmosie? Domy, szkoły, teatry? A może wielkie fortece jak z "Gwiezdnych wojen"?

Więcej informacji na: http://www.kopernik.org.pl/