☰ menu

Miasto Stereo -vinteraktywny spacer po Warszawie

niedz.
23.08.2015

Zapisy: https://www.facebook.com/events/1585573921703756/

Co łączy muzykę i miasto? To, że dobre miasto jest komponowane przez utalentowanego specjalistę podobnie jak utwór muzyczny? To, że czasami znamy je na pamięć i potrafimy odtworzyć z pamięci jego trasę bez patrzenia w nuty? A może to, że miasto podobnie jak muzyka mogą być źródłem zachwytów i zabawy?!

Zapraszamy na bardzo melodyjny spacer po ulicach Warszawy. Zabierzemy Was na wędrówkę dzielnicach Służew i Ursynów szukając muzyki w najmniej oczekiwanych miejscach. Szukając muzycznych ulic w tych dzielnicach pokażemy Wam jak na Mozarta wywołać burze, na Sonaty będziemy nasłuchiwać trzmiela i słonia, wspólnie zbudujemy fletnię pana, przekonamy się że śpiew w chórze to wysyłek dla sportowca, a na Nutki – rozszyfrujemy muzykę z nut!

Jesteś melomanem, a może słoń nadepnął Ci na ucho? Nie ważne! W trakcie wyprawy wykonamy szereg gier i zabaw, które sprawią, że z muzyką będziesz "za pan brat". Spacer „Miasto Stereo" pokazuje, że muzyczne dziedzictwo kulturowe możemy odkrywać zarówno odnosząc się do zasobów i kanonu, jak i topografii miasta. Na spacer zapraszamy całe rodziny z dziećmi, również tymi siedzącymi w wózkach ;).

O prowadzących: http://dwieole.pl/o-nas/

Jesteśmy Ola Mrozowska i Ola Tatarczuk i jesteśmy założycielkami pracowni Dwie Ole. Skupiłyśmy wokół siebie zespół animatorów, projektantów i producentów, i od 2010 roku działamy razem w obszarze projektowania zmiany społecznej, szeroko rozumianej edukacji i animacji oraz promocji i rozwoju dziedzictwa kulturowego.

Realizujemy warsztaty i szkolenia dla dorosłych i dzieci z obszaru sztuk wizualnych oraz edukacji kulturalnej, jak i kompleksowe programy artystyczne i edukacyjne w oparciu o statutową działalność firm/fundacji instytucji.

Specjalizujemy się w spacerach . Oprowadzamy po festiwalu Narracje, śladami postaci z książek Guntera Grassa na „Grass′owaniu", po placemakingu w ramach projektu „Oliwa ożywa", czy szukamy gdańskich zabytków w ramach programu „Pozbieraj zabytki".

Exit mobile version