☰ menu

Miasto Marzeń, Łapacze Snów, Tajemnice Babilonu

wt.
05.11.2013

BLOK 1. WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA.

Wt 16.00

Zajęcia 5/10: Paris, Paris…

Paryż zachwyca osoby w każdym wieku, to cudowne miejsce na rodzinny wypoczynek. Zapraszamy dzieci, które już były w Paryżu i te, które dopiero marzą o bajkowej przygodzie w Eurodisnaylandzie, na niezwykły spacer po tym pięknym mieście. W programie oczywiście Disneyland i Park Asterixa, panorama miasta z Wieży Eiffla, rzut oka na Wersal, rejs po Sekwanie, kasztany na Placu Pigalle i oczywiście legenda o Dzwonniku z Notre-Dame. Jak zwykle mnóstwo ciekawostek, malowanie flagi i nauka kilku słówek w języku francuskim.

BLOK 2. W PLEMIENNEJ WIOSCE. Wt 17.00

Zajęcia 5/10: Czarne Stopy

Cofniemy się w czasy gdy na preriach Dzikiego Zachodu pasły się bizony, a rzeki niosły samorodki złotego kruszcu. Odwiedzimy wioskę szczepu Czarnych Stóp, poznamy indiańskie obyczaj i tradycje, otrzymamy indiańskie imiona , zdobędziemy pióropusz, ujeździmy dzikiego mustanga i wypalimy fajkę pokoju. Przez szparkę w tipi podejrzymy czary szamana i dowiemy się czym są łapacze snów. Wysłuchamy pięknej legendy o narodzinach słońca i księżyca i własnoręcznie wykonamy z piórek niezwykły talizman.

BLOK 3. MITOLOGIE ŚWIATA. Wt 18.00

Zajęcia 5/10: Wieża Babel

Cztery tysiące lat temu na terenie starożytnej Mezopotamii kwitła cywilizacja Sumerów. Poznamy ich codzienne życie i zobaczymy jakie wynalazki przetrwały do dnia dzisiejszego. Odwiedzimy słynący z cudów świata Babilon, poznamy historię Wieży Babel, niezwykłą Bramę Isztar, Wiszące Ogrody Semiramidy i mit o bohaterskim władcy Uruk – Gilgameszu.

Warsztaty prowadzone są według autorskiego programu i przygotowane z myślą o dzieciach w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Program oparty jest na ciekawostkach i kreuje pozytywny obraz świata. Tematy zajęć ilustrowane są prezentacją multimedialną przeplataną tematycznymi zabawami ruchowymi i plastycznymi. Prowadzący wciągają dzieci do dyskusji, zachęcają do wyrażania swoich opinii i dokonywania porównań. Wszystkie elementy są dopasowane do zakresu umiejętności i możliwości biorących udział w kursie osób. Dzięki temu dzieci nie tylko poszerzają swoją wiedzę o świecie, ale przede wszystkim świetnie się bawią.

Zajęcia prowadzone są w dwóch dogodnych lokalizacjach na Ursynowie: we wtorki w Domu Kultury Stokłosy przy ul. Lachmana 5 oraz w soboty w przedszkolu nr 351 im. W. Chotomskiej ul. Warchałowskiego 4.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o zapisy : zapisy@etnosfera.pl  lub pod nr tel. 604 625 016.

Cennik warsztatów :

Paszport jednorazowy: 20zł
Paszport uprawniający do 5 podróży: 90zł
Paszport uprawniający do 10 podróży:150zł

Zapraszamy też do zapoznania się z naszą ofertą na stronie www.facebook.com/etnosfera .