☰ menu

Miasto do zjedzenia – warsztaty dla dzieci w wieku od 6 lat, Lublin

niedz.
22.11.2015

Warsztaty będą: zabawne (zabawa jedzeniem i procesem gotowania, zabawa kolorami i smakami), rozwijające kulinarnie (uczestnicy nabędą nowe umiejętności oraz otrzymają zbiór przepisów do wykorzystania w domu), twórcze (galaretka, niczym klocki, zostanie użyta do budowania makiety miasta). Zajęcia poszerzą wiedzę o zdrowym żywieniu (galaretki zostaną wykonane bez cukru, z użyciem soków owocowych i warzywnych, mleka kokosowego, mleka skondensowanego, owoców i warzyw, naturalnych barwników oraz zdrowego zamiennika żelatyny – agaru), wprowadzą pojęcie recyklingu (do wykonania klocków zostaną użyte jako foremki opakowania po produktach spożywczych). Będzie też po prostu smacznie (makieta zostanie na końcu zjedzona). Zajęcia poprowadzi Dorota Podlaska.

22.11.2015 (niedziela), godz. 12.00-14.00
Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5, Lublin
Bezpłatne

Warsztaty trwają ok. 120 minut. Udział jest bezpłatny, potrzebne materiały zapewnia Galeria.
Obowiązują zapisy: edu@labirynt.com

Dorota Podlaska ma w swoim dorobku wystawy m.in. w Zachęcie Narodowej Galerii Sztuki, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie, Galerii Arsenał w Białymstoku, Galerii Łaźnia w Gdańsku, pobyty studyjne w Finlandii, Francji, Włoszech, Niemczech, Irlandii, Japonii, Korei Południowej. Jej główne medium to malarstwo figuratywne. Poza tym tworzy też fotograficzne dokumentacje, interwencje w przestrzeni, akcje z udziałem publiczności, projektuje książki, organizuje warsztaty kulinarne.
Warsztaty odbywają się w ramach projektu „Labirynt bez granic", który jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.