☰ menu

Miasteczko Zmysłów zawita do HUMANITARIUM!

sob.-niedz.
27.02-28.02.2016
Atrakcje w ramach „Miasteczka Zmysłów" w HUMANITARIUM:

– wystawa interaktywna składającą się z 17 obiektów, które oddziaływują na wszystkie zmysły. Eksponaty pokażą dzieciom i ich rodzicom, że można „oszukać" własny mózg – będą złudzenia optyczne, triki związane z postrzeganiem rzeczywistości i wiele innych ciekawych instalacji.

UWAGA: Wystawa interaktywna czynna w sobotę i niedzielę, 27-28.02.2016 r. w godz. 10:00-17:00. Ostatnie wejście możliwe do godz. 16:20. Na wystawie może przebywać jednocześnie do 70 osób.

– warsztaty dla rodziców, które poprowadzi DOROTA ZAWADZKA – psycholog, ekspertka wychowania dzieci w programach stacji telewizyjnych i radiowych. Współpracuje z wieloma organizacjami pozarządowymi, współdziała między innymi z Krajowym Centrum Kompetencji, Komitetem Ochrony Praw Dziecka. Podczas warsztatów będą Państwo mogli dowiedzieć się m.in. jak odkrywać talenty u swojej pociechy oraz dlaczego tak ważne jest aby w zabawie angażować wszystkie zmysły.

UWAGA: Aby wziąć udział w warsztatach należy wcześniej zarejestrować się na stronie www.miasteczkozmyslow.pl. Warsztaty odbywają się w 40-osobowych grupach – ilość miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń.

– kącik zabaw dla najmłodszych (do 9 lat) – animatorzy poprowadzą zabawy z kolorami, zapachami, fakturami, a także warsztaty i konkursy plastyczne, ruchowe, zręcznościowe i muzyczne.

Oprócz wyżej wspominanych bezpłatnych atrakcji w ramach „Miasteczka Zmysłów" w weekend 27-28.02.2016 w HUMANITARIUM będzie można skorzystać z regularnych warsztatów laboratoryjnych.

Plan warsztatów na sobotę, 27.02.2016 r.:
10:15 Sprawdź swoje pH [warsztat rodzinny – dzieci 4-10 lat + rodzice]
11:15 Sprawdź swoje pH [warsztat rodzinny – dzieci 4-10 lat + rodzice]
12:15 Sprawdź swoje pH [warsztat rodzinny – dzieci 4-10 lat + rodzice]
13:15 Szalona piana [warsztat dla dzieci 5-9 lat]
14:15 Sprawdź swoje pH [warsztat rodzinny – dzieci 4-10 lat + rodzice]
15:15 Szalona piana [warsztat dla dzieci 5-9 lat]
16:15 Sprawdź swoje pH [warsztat rodzinny – dzieci 4-10 lat + rodzice]

Plan warsztatów na niedzielę, 28.02.2016 r.:
10:15 Napięte laboratorium [warsztat rodzinny – dzieci 4-10 lat + rodzice]
11:15 Napięte laboratorium [warsztat rodzinny – dzieci 4-10 lat + rodzice]
12:15 Napięte laboratorium [warsztat rodzinny – dzieci 4-10 lat + rodzice]
13:15 Puchnące farbki [warsztat dla dzieci 5-9 lat]
14:15 Napięte laboratorium [warsztat rodzinny – dzieci 4-10 lat + rodzice]
15:15 Puchnące farbki [warsztat dla dzieci 5-9 lat]
16:15 Napięte laboratorium [warsztat rodzinny – dzieci 4-10 lat + rodzice]

UWAGA: Wstęp na powyższe warsztaty laboratoryjne jest odpłatny i wymagana jest wcześniejsza rezerwacja miejsc.

Cennik udziału w warsztatach weekendowych:
Warsztat rodzinny: dziecko 12 zł/dziecko + 5 zł/osoba dorosła.
Warsztat dla dzieci najmłodszych: 12 zł/dziecko.

Rezerwacje:
Telefonicznie (+48 71 734 70 00) lub mailowo (info@humanitarium.pl).

HUMANITARIUM. Ogrody Doświadczeń
Kampus Pracze
ul. Stabłowicka 147a

Dojazd autobusem
Istnieje możliwość dojazdu do HUMANITARIUM miejskimi liniami autobusowymi: 101, 102, 103, 123. Rozkłady jazdy dostępne pod adresem: http://www.wroclaw.pl/rozklady-jazdy.

Dojazd pociągiem
HUMANITARIUM ma doskonałe połączenie kolejowe. Wystarczy kwadrans, aby przemierzyć odległość 13 km dzielącą stacje Wrocław Główny i Wrocław Pracze. Następnie pozostaje 300-metrowy spacer do budynku HUMANITARIUM, poprzez rewitalizowany Kampusu Pracze. Rozkłady jazdy dostępne pod adresem: http://rozklad-pkp.pl/.

Dojazd samochodem
Dzięki bliskiemu położeniu Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, istnieje dogodny dojazd samochodowy do HUMANITARIUM. Dodatkowo zmotoryzowani mogą korzystać z dużego bezpłatnego parkingu.

HUMANITARIUM zlokalizowane na terenie Kampusu Pracze Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ to wyjątkowe miejsce łączące edukację z zabawą. Oprócz zwiedzania wystaw czasowych, HUMANITARIUM proponuje udział w zajęciach warsztatowych o szerokiej tematyce w profesjonalnych laboratoriach, skierowane do różnych grup wiekowych. Na powierzchni ok. 1000 m kw. znajdują się interaktywne eksponaty i stanowiska, gdzie można przeprowadzać doświadczenia i prowadzić obserwacje. Bliskie spotkania z nauką poprzez zabawę i atrakcyjny program edukacyjny, wykorzystujący interaktywne eksponaty, nowoczesne multimedia oraz angażujące zajęcia, służyć mają budowaniu społeczeństwa opartego na wiedzy.