☰ menu

Miasteczko Lego® – przyjdź i baw się bez końca!

Miasteczko_LEGO
sob.-niedz.
27.05-28.05.2017

Od stycznia do czerwca w całej Polsce powstaną miasteczka LEGO, w których dzieci będą mogły bawić się całymi dniami tysiącami ulubionych klocków LEGO i budować wszystko, co podpowie im wyobraźnia! Firma LEGO Polska zaprasza dzieci z rodzicami na cykl 11 wielkich, bezpłatnych, weekendowych eventów „Miasteczko LEGO”, które odbędą się w centrach handlowych w miastach w całej Polsce: Warszawie, Łodzi, Poznaniu, Radomiu, Bytomiu, Czeladzi, Częstochowie, Zabrzu i Kielcach.

Eventy „Miasteczko LEGO” będą się składać z dwóch stref: „LEGO Miasteczko City” i „LEGO Miasteczko Heartlake”, nawiązujących tematycznie do dwóch popularnych serii – LEGO City i LEGO Friends. Bawiąc się LEGO City, dzieci mogą zostać bohaterami z realnego świata: strażakiem, policjantem, pilotem lub badaczem aktywnych wulkanów. Z kolei fani przyjaciółek z Heartlake z serii LEGO Friends mogą przyłączyć się do ich paczki i dzielić wspólne zainteresowania: muzykę, taniec, sport, naukę i miłość do zwierząt lub bawić się w dom. W „Miasteczku LEGO” odwiedzającym zostaną udostępnione tysiące różnorodnych, kolorowych klocków LEGO, z których będą mogli skonstruować wszystko, co podpowie im wyobraźnia. Swoimi autorskimi budowlami zapełnią makiety miasteczek, tworząc w ten sposób wymarzone miejsce do zabawy i pokazując swój dziecięcy świat. Dodatkowo, aby pobudzać i rozwijać kreatywność dzieci, co godzinę podczas wszystkich eventów będą odbywać się konkursy, w których zadaniem będzie tworzenie konstrukcji na zadany temat np. muzyka, radość, siła, ekspedycja, sen, przyjaźń, odwaga, bezpieczeństwo, przestrzeń, wynalazek i wiele innych. Najciekawsze autorskie prace zostaną nagrodzone atrakcyjnymi nagrodami od LEGO Polska.

Dla najmłodszych budowniczych w wieku od 1,5 do 5 lat będą przeznaczony sektor LEGO DUPLO. W „basenie” wypełnionym klockami LEGO DUPLO oraz na stoliczkach do zabawy maluchy będą układać swoje pierwsze budowle, a rodzice będą mogli uczestniczyć w bezpłatnych warsztatach edukacyjnych rekomendowanych przez Małgorzatę Ohme, znanego psychologa dziecięcego i rodzinnego. Podczas zajęć dowiedzą się, jak dzięki zabawie klockami LEGO DUPLO wspierać już od najmłodszych lat wszechstronny rozwój swoich dzieci: motoryczny, emocjonalny i społeczny, wzmacniając przy tym ich kreatywność i wiarę we własne siły.

Imprezy „Miasteczko LEGO” odbędą się w dniach:

28-29 stycznia w Centrum Handlowym M1 w Czeladzi

11-12 lutego w Centrum Handlowym M1 w Częstochowie

18-19 lutego w Centrum Handlowym M1 w Zabrzu

25-26 lutego w Centrum Handlowym M1 w Poznaniu

11-12 marca w Centrum Handlowym M1 w Markach koło Warszawy

18-19 marca w Galerii Handlowej Korona w Kielcach

13-14 maja w Centrum Handlowym M1 w Łodzi

20-21 maja w Centrum Handlowym M1 w Radomiu

27-28 maja w Centrum Handlowym M1 w Bytomiu i Galerii Mokotów w Warszawie

1-3 czerwca w Galerii Malta w Poznaniu

Więcej informacji: www.LEGO.pl, www.facebook.com/LEGO

 

FIRMA LEGO

Firma LEGO powstała w 1932 roku w małym miasteczku Billund w Danii. Założycielem był stolarz Ole Kirk Christiansen, który na skutek kryzysu gospodarczego zaczął produkować drewniane zabawki zgodnie ze swoją dewizą „Tylko najlepsze jest wystarczająco dobre”. Nazwa jest zbitką wyrazów LEg GOdt, czyli po duńsku „baw się dobrze”. Dopiero w 1947 z taśmy produkcyjnej zjechała pierwsza plastikowa zabawka. Prototyp klocka, znanego dziś niemal na całym świecie, powstał w 1949 roku. Jednak prawdziwy przełom nastąpił w 1958 roku, kiedy syn założyciela – Godfred Kirk Christiansen – opatentował pomysł łączenia klocków LEGO za pomocą słupka i tulejki. Odkrycie Goldfreda okazało się punktem zwrotnym i kluczem do sukcesu. System sprawił, że budowle LEGO są niezwykle stabilne, a nieograniczone możliwości zespalania elementów pozwalają na tworzenia niesamowitych wręcz konstrukcji. Dwa klocki o ośmiu wypustkach można połączyć aż na 24 różne sposoby, a dla ośmiu takich klocków istnieje prawie nieskończona liczba połączeń!

Kolejnym punktem zwrotnym dla rozwoju firmy, paradoksalnie, stał się pożar w 1960 roku, w wyniku którego zniszczeniu uległa część budynku, gdzie produkowano drewniane zabawki. Od tego momentu jedynym surowcem do produkcji klocków był plastik. W 1966 roku firma Christiansena wytwarzała już 57 różnych zestawów i 25 pojazdów. W 1968 roku w Billund otwarto pierwszy Legoland, czyli park rozrywki zbudowany z klocków. Decyzja okazała się genialnym posunięciem, gdyż tylko w pierwszym roku działalności miejsce odwiedziło 625.000 fanów LEGO. Dziś parki Legoland istnieją także w Wielkiej Brytanii, Niemczech, USA i Malezji.

W 1969 roku na rynek wkroczyły klocki LEGO DUPLO, przeznaczone dla dzieci od 1.5 do 5 lat. W 1974 roku świat ujrzał pierwszego ludzika LEGO, a w 1977 roku pierwszą serię LEGO Technic, umożliwiająca starszym dzieciom budowanie modeli mechanicznych. Na początku lat 80. powstał Dział Produktów Edukacyjnych (LEGO Education), by rozwijać linię specjalnych zabawek na użytek szkół i przedszkoli, a także dla dzieci niepełnosprawnych. 1998 to natomiast rok pierwszej, bestsellerowej gry komputerowej – Wyspy LEGO, która sprzedała się niemal w milionie egzemplarzy. Kolejnym krokiem milowym w historii LEGO jest premiera w lutym 2014 pierwszego pełnometrażowego filmu kinowego, zrealizowanego w technologii 3D.

Dziś szacuje się, że na każdego mieszkańca Ziemi przypadają 62 klocki LEGO, a po świecie „chodzi” ponad 4 miliardy minifigurek LEGO. Od 1958 roku w sumie wyprodukowano 650 miliardów klocków, które już dawno wyszły poza pokoje dziecięce i wykorzystywane są przez ludzi sztuki, filmu, architektów czy nauczycieli akademickich. Czy mogło być inaczej, skoro jedynym ograniczeniem w używaniu produktów LEGO jest ludzka wyobraźnia?

LEGO, the LEGO logo and the Minifigure are trademarks and/or copyrights of the LEGO Group. © 2017 The LEGO Group. All Rights Reserved.

Exit mobile version