☰ menu

Marcowa Rodzinna Niedziela

niedz.
07.03.2010
Zajęcia plastyczne Miasto moich marzeń, nawiązujące swą tematyką do nowo otwartej wystawy Fragmenty: styl międzynarodowy w architekturze Tel Awiwu, będą dla dzieci niepowtarzalną okazją do zaprojektowania i zbudowania własnego wyśnionego miasta.

Pozostała część Rodzinnej Niedzieli upłynie pod znakiem wspólnych tańców żydowskich przy akompaniamencie akordeonu i skrzypiec, prowadzonych przez Martę Pietruszkę.
Jak co miesiąc, zapraszamy również na wycieczkę z przewodnikiem Muzeum. Tym razem uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się, jak wyglądało codzienne życie mieszkańców przedwojennego Kazimierza.

Program wydarzeń (7 marca):

10.30 Życie dawnego Kazimierza – wycieczka z przewodnikiem Muzeum
11.30 Miasto moich marzeń – warsztaty plastyczne
12.30 Tańce żydowskie z muzyką na żywo – prowadzenie Marta Pietruszka z akompaniamentem akordeonu i skrzypiec

Dla dzieci w każdym wieku
Bilet rodzinny: 5 zł

***
Rodzinna Niedziela to cykliczne wydarzenie, które odbywa się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca w Muzeum Galicja. Projekt powstał, aby w przystępny sposób przybliżyć kulturę żydowską mieszkańcom Krakowa.
Żydowskie Muzeum Galicja jest instytucją, która zapewnia wszelkie niezbędne udogodnienia dla rodziców z dziećmi m.in. przewijak, możliwość podgrzania jedzenia dla maluchów oraz jedzenie dla najmłodszych w muzealnej kawiarni. Na teranie obiektu obowiązuje zakaz palenia, obejmujący również kawiarnię; natomiast brak stopni i schodów umożliwia swobodne poruszanie się z wózkiem. Muzeum w 2009 roku po raz czwarty otrzymało certyfikat „Miejsca przyjaznego maluchom”.
Żydowskie Muzeum Galicja
Kraków, ul. Dajwór 18