Czym wzbogacimy nasze ziny? Odbitki w technice offsetowej, pieczątki własnego projektu, wycinanki z kolorowych papierów i gazety – to wszystko stanie się naszym narzędziem do stworzenia unikatowych ilustracji i wzorów. Będziemy bawić się kompozycją, teksturą i kolorem, łącząc tradycyjne techniki rękodzielnicze z nowoczesną formą wydawniczą. Każdy uczestnik, pod okiem doświadczonego prowadzącego, stworzy swój autorski zin, który opowie jego własną historię – osobistą, artystyczną, zabawną czy refleksyjną.
Te warsztaty to nie tylko nauka technik, ale przede wszystkim eksplozja kreatywności i inspiracji! Niezależnie od tego, czy masz doświadczenie w tworzeniu zinów, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z odbitkami – te zajęcia są dla każdego, kto chce uwolnić swoją wyobraźnię. Przygotuj się na twórcze wyzwanie pełne odkryć i niespodzianek. Dołącz do nas, by wspólnie stworzyć coś absolutnie wyjątkowego!
MANUFAKTURA ZINÓW
23 listopada (sobota) 2024
godz. 10:30
Warsztaty dla dzieci i młodzieży 9 – 15 lat
Wstęp 40 zł
Strefa Plastyki, ul. Szkolna 9 Piaseczno
**Prowadzący: Andrzej Wieczorkiewicz i Marianna Stręk
Andrzej Wieczorkiewicz
Absolwent Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Aktywnie działający
artysta, pełen pasji do malowania i sztuki. Na swoim koncie ma już kilkanaście wystaw
indywidualnych i zbiorowych: m.in. w Galerii Okay Space w Atenach, Wielkiej Zbrojowni w
Gdańsku, Ermitażu Łazienek Królewskich w Warszawie, i Galerii Windej w Krakowie. Jego
twórczość charakteryzuje się wykorzystaniem różnorodnych technik malarskich i
mieszanych mediów. Artysta swobodnie porusza się między klasycznym malarstwem
temperowym, a bardziej eksperymentalnymi formami, takimi jak malarstwo aerografem,
sprayami i farbowaniem tkanin. Współzałożyciel i członek artystycznego kolektywu Grupa
Splendor.
Marianna Stręk
Dyplomantka Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W swoim malarstwie łączy pracochłonną technikę tempery jajowej z komiksową stylistyką. Jej drugą największą pasją jest ilustracja, do której wykonania używa różnorakich technik, jednak największą sympatią darzy papierową wycinankę. W swoich pracach posługuje się zabawnym i sarkastycznym językiem dotykając przy tym tematu relacji międzyludzkich. Swoją twórczość czynnie pokazuję na różnych wystawach, które tworzy wspólnie ze swoim kolektywem Grupa Splendor.