☰ menu

MAMI BABI TARG w Szczecinie

sob.
22.09.2012

Na drugą edycję BABIEGO TARGU w Szczecinie zapraszamy szczególnie wszystkie mamy. Organizatorzy przygotowali sekcję MAMI BABI TARG, w ramach której uczestniczki i uczestnicy będą wymieniać się ubrankami dla dzieci oraz akcesoriami. Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci. Zapraszamy!

BABI TARG –  WYMIEŃ SIĘ CIUCHAMI!

Jeśli twoja szafa pełna jest ciuchów, w których już nie chodzisz, nie możesz na nie patrzeć albo w które się już nie mieścisz, Babiląd organizuje imprezę dla ciebie! Tylko tu wymienisz swój sweterek na czyjąś cudną sukienkę a bluzeczka od teściowej w jej ulubionym wrzosowym kolorze wreszcie znajdzie odpowiednią dla siebie osobę. A i tobie na pewno wpadnie w oko coś ciekawego. Wymienić możesz ubrania, buty, wszelkie dodatki i gadżety – warunek: muszą być czyste i w dobrym stanie. BABI TARG to także wyjątkowa okazja, aby spotkać się w kobiecym gronie, porozmawiać, poprzymierzać ciuchy i miło spędzić czas.

MAMI BABI TARG

Tym razem do udziału zapraszamy również mamy, dla których zorganizujemy sekcję Mami Babi Targ. To doskonała okazja, aby pozbyć się ubrań, z których dzieci już wyrosły czy pożegnać się z ciążowymi ciuchami. Dla dzieci organizatorzy przygotują z kolei bezpłatne WARSZTATY TWÓRCZE, podczas których będą mogły one dać upust swojej kreatywności. To doskonały pomysł na aktywne i twórcze spędzenie wolnego czasu. W programie zajęć m.in.:
– EKO-LUDKI – uczestnicy stworzą małe, średnie i duże konstrukcje z plastikowych butelek, rolek od papieru, kolorowych taśm i innych elementów odpadowych.
 – KOLOROWE GĄSIENICE – krótkie lub bardzo długie gąsienice z foremek po jajkach, zdobione różnymi dodatkami.
 – MOZAIKOWE ROBOCIKI –  wycinane i wyklejane z folii samoprzylepnej.
 – MALOWANE EKO-STWORKI – czyli malowanie twarzy różnych stworzeń.

KIERMASZ PRZEDMIOTÓW ARTYSTYCZNYCH
Kolejną nowością jesiennego spotkania będzie kiermasz przedmiotów artystycznych, na którym będzie można zakupić ciekawą biżuterię i oryginalne dodatki. Podczas kiermaszu będzie można zakupić wyjątkowe czapki, kaszkiety czy pilotki, biżuterię hand-made, w tym modne ostatnio kołnierzyki, biżuterię ze sznurka satynowego, filcu i drewnianych korali oraz koszulki z autorskimi grafikami i eko-torby. Obecność zapowiedziały m.in. parasola, atogrzywa czy handmadeitmes.

ZAPISY
Uczestnictwo jest całkowicie bezpłatne, ale ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązują wcześniejsze zgłoszenia: na maile z zapisami czekamy do 22 września. Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie maila na adres: info@babilad.pl (imię i nazwisko uczestniczki/uczestnika). BABI TARG odbędzie się w Centrum Handlowym Top Shopping  (ul. Hangarowa 13). Prosimy o przyniesienie ze sobą wieszaków i innych sprzętów, które będą przydatne do wyeksponowania ubrań.

Informacje o organizatorze
Babiląd stawia nacisk na społeczne zaangażowanie i odpowiedzialność w biznesie. Współpracuje na stałe z wieloma poznańskimi stowarzyszeniami i instytucjami. Organizuje cykliczne imprezy dla kobiet, takie jak na przykład Babi Targ czy Babska Muza. Wspiera akcje i projekty skierowane do kobiet i uwrażliwiające na problematykę płci, promuje również akcje związane z szerzeniem tolerancji.
Poprzez swoją działalność, która w głównej mierze opiera się na organizowaniu ogólnorozwojowych kursów, warsztatów i imprez dla kobiet, chcemy stworzyć przestrzeń będącą ośrodkiem życia kobiecego. Chcemy być zaczątkiem nowych idei, inicjatyw i zjawisk. Chcemy integrować i solidaryzować. Chcemy pokazać, że kobiety mają niezwykłą siłę i chęć współpracy oraz nieodparty pęd do rozwoju. Stworzyłyśmy tę inicjatywę dla kobiet bo same jesteśmy kobietami i wiemy, czego nam potrzeba. Tak powstał Babiląd, przestrzeń spotkań i twórczej wymiany idei dla kobiet, które pragną się rozwijać, wzajemnie inspirować oraz wspierać.

Informacje o Babim Targu
Pierwszy BABI TARG odbył się w klubokawiarni Meskal w Poznaniu i zainaugurował działalność Babilądu w marcu 2007. W wymianie wzięło wówczas udział 40 pań. Teraz nasze imprezy gromadzą kilkaset osób i w Poznaniu są organizowane regularnie. Do tej pory gościłyśmy również w Bydgoszczy i Szczecinie. W planach mamy kolejne miasta, jak Gdańsk, czy Łódź. BABI TARG jest najstarszym i jednym z najbardziej popularnych swapów w Polsce, organizowanym nieprzerwanie od ponad pięciu lat!

Sobota, 22 września, godz. 12.00-15.00 / wstęp wolny