☰ menu

MaMa w Kinie Praha

śr.
25.03.2015

Po spotkaniu zapraszamy na projekcję filmu „Kopciuszek" w reżyserii Kennetha Branagha.

Kino Praha, Fundacja MaMa i ebobas.pl serdecznie zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu MaMa w Kinie Praha, stworzone specjalnie dla Mam z małymi dziećmi. W środę, 25 marca o godz. 11.00 zapraszamy na spotkanie „Systemowe spojrzenie na rodzinę", które poprowadzą Wilejka Zagórowska i Anna Pietruszka – Dróżdż.

„Poradnia psychologiczno-coachingowa Mama" powstała z myślą o rodzicach. Wieloletnie doświadczenie pokazuje, że pojawienie się dziecka, a potem opieka nad nim to czas, w którym para/rodzina przeżywa częste kryzysy. Podczas spotkania uczestniczki/-cy będą mogli zobaczyć swoje miejsce w rodzinie oraz przyjrzeć się własnemu systemowi rodzinnemu. Dowiedzą się, jak przebiega cykl życia rodzinnego, w jaki sposób zachodzą zmiany w rodzinie i jakie są ich następstwa.

Spotkanie poprowadzą:

• Wilejka Zagórowska – psychoterapeuta i psycholog. Swoją pracę poddaje superwizji – współpracuje z superwizorami Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

• Anna Pietruszka Dróżdż – coach i trener warsztatu psychospołecznego. Prowadzi warsztaty oparte na tworzeniu standardów i warunków sprzyjających osiągnięciu równowagi pomiędzy życiem zawodowym i prywatnym.

Po spotkaniu zapraszamy na film „Kopciuszek" w reżyserii Kennetha Branagha.

Film „Kopciuszek" to adresowany do całej rodziny film fabularny inspirowany klasyczną baśnią o tym samym tytule. W najnowszej produkcji Disneya, w reżyserii nominowanego do Oscara® Kennetha Branagha, zobaczymy jedne z najbardziej intrygujących aktorek współczesnego kina: Cate Blanchett w roli złej macochy i Helenę Bonham Carter jako dobrą wróżkę. W filmie poznajemy historię Elli, której życie diametralnie zmienia się po niespodziewanej śmierci ojca. Wystawiona na łaskę i niełaskę bezwzględnej macochy i jej dwóch córek, dziewczyna staje się służącą, złośliwie nazywaną Kopciuszkiem…

Cykl MaMa w Kinie Praha jest stworzony specjalnie dla Mam z małymi dziećmi (od niemowlaka do 6-latka). Jest to okazja nadrobienia zaległości kinowych dla tych, którzy mają w domu niemowlę lub przedszkolaka. Niemowlaki mogą przebywać z rodzicami na sali w czasie seansu. Na sali kinowej jest przyciszony dźwięk oraz przygaszone światło. Podczas seansu, na sali są dostępne pieluchy, kosmetyki pielęgnacyjne oraz miejsce do przewijania. Na sali znajduje się kącik wyposażony w gry, zabawki i kredki, w którym animatorzy bawią się z dziećmi. Podczas trwania spotkania dzieci pozostają pod opieką rodziców/opiekunów.

W trakcie spotkania zabawy z dziećmi przeprowadzą nauczycielki z Przedszkola Niepublicznego Agatka. Najmłodsi przeniosą się w magiczny świat „Miasta nocą".

Budowanie domów, znaków czy różnych pojazdów to wspaniała zabawa. My zapraszamy Was do stworzenia niezwykłego miasta. Budynki, ulice, samochody wykonamy z różnych materiałów. Wszystko oświetlimy kolorowymi światełkami, bo miasto nocą wydaje się być jeszcze ciekawsze. Będziemy mieli dużo pracy, ale chyba zdążymy jeszcze pobawić się w naszym mieście!

Zapraszamy wszystkie Mamy z dziećmi na spotkania z cyklu MaMa w Kinie Praha!